Stellar CTO’sundan Açıklama

Stellar CTO’su Jed McCaleb, firmanın geleceği ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada bankaları hedef aldı. Bankaların hiçbirisinin kripto paralar ile ilgili olarak muntazam ve üretime dahil olmadıklarını deklare etti. Türkiye, ABD, Avrupa ve Asya’da bankaların üretime dahil olmadığı ve kripto paralardan uzak durmak adına her türlü adımı attıkları bir kez daha daha ilkin ifade edilmişti.

Stellar CTO’su Jed McCaleb, ”Birçok bankayla çalışıyoruz ve hiçbiri üretime dahil değiller. Kripto para kullanan bankalar da üretimde sayılmazlar. Ekosistemde ilkin yüksek miktarlardaki paranın nereye aktığını takip edecekler şundan dolayı riskten kaçınıyorlar, şundan dolayı kayıpları fazlaca olabilir. Vaktimizin büyük çoğunluğunu ABD haricinde geçiriyoruz, bir çok vakit Güney Asya ve Afrika’dayız.” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar Sürekli Uyarıyor

Bankacılık sektörünün liderleri ise kripto paraları engellemek, kripto paraları kötü göstermek adına binlerce dolarlık lobi faaliyetleri ile gündeme geliyorlar. Zira kripto para sahipleri ile bankalar içinde yaşanmış olan kar kaybı sorunları dolayısı ile bir süredir aslına bakarsanız ABD, Asya ve Ortadoğu bölgesinde bankaların çalışmalarından bayağı fazla basında data içeriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.