Stellar (XLM) Fiyatı Toparlanmaya Başladı

Popüler kripto para birimleri içinde yer edinen Stellar (XLM) son zamanlarda yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Twitter’ın kripto para ve ICO reklamlarını yasaklama kararının peşinden tüm borsayı tesiri altına alan kötü gidişata rağmen Stellar, geçtiğimiz güne kıyasla yüzde 9 oranında kıymet kazanarak 0,25 $ seviyesine ulaşmayı başardı.

Aslına bakılırsa 0,25 $ halen daha Stellar’ın zirve noktasından fazlaca daha uzak bir sayı. Öte taraftan Stellar projesinin 2018 yılı için iddialı hedeflerini açıklamış olduğu da biliniyor. Yeni geliştirilen ve Bitcoin tarafınca kullanılması beklenen Lightning Network altyapısına geçiş yapmak, bu hedeflerden biri.

Lightning Network nedir?

Halen daha geliştirme aşamasında olan Lightning Network an itibariyle hiçbir kripto para birimi tarafınca kullanılmış değil. Bitcoin’in giderek uzayan ve fazlaca masraflı hale gelen para transferi sürecini daha süratli ve uygun komisyon ücretleriyle halledebilmesini hedefleyen Lightning Network altyapısı, Stellar şeklinde başka altcoinler tarafınca da kullanılabilecek.

Kaldı ki Stellar aslına bakarsan fazlaca süratli bir para transferi gerçekleştirme altyapısına haiz. Yalnız Lightning Network teknolojisine terfi edilmiş olduğu andan itibaren blockchain teknolojisine olan bağımlılık daha da azalmış olacak. Öte taraftan bir gönderen Bitcoin transferi yapmış olduğu zaman, alıcı taraf bunu isterse Stellar kuruna otomatikman çevirebilecek. 

Fiyatında ciddi bir artış söz mevzusu

Geçtiğimiz senenin bu dönemlerinde 0.001 $ üstünden işlem gören Stellar, e-Toro platformunun yanı sıra Abra adlı elektronik cüzdan uygulamasına da eklenmiş durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.