Surf Air: Litecoin İle Ödeme Yapabilirsiniz

Surf Air isminde havacılık şirketi 13 filoya haiz olan fakat uçuş yapmayan havacılık şirketlerinden bir tanesi. ABD merkezli firmanın bugün doğruladığı haberler sonucunda Litecoin ile müşterilerinin ödemeler yapmasına onay ve izin verdikleri, bundan sonraki süreçte müşterilerinden yalnız nakit yada kredi kartı ile dolar üstünden yada benzeri para birimleri üstünden değil Litecoin üstünden de alım yaparak ödeme yapmalarına olanak tanıyacaklarını deklare etti.

Açıklamalar sonrasında Litecoin’de kıymet artışı olduğu görülürken, kurucu Charlie Lee ise bu durum karşısında memnun bulunduğunu ve bu tür açıklamaların artması ile beraber yatırımcıların Litecoin’e olan güvenlerinin de daha çok artacak bulunduğunu beyan etti.

Litecoin Üstün dereceli Kırabilecek Güçte Değil

Litecoin bu tür haberlere ve bahse mevzu olsa dahi Bitcoin yada Ethereum kadar başarı göstermiş olmasına olanaksız gözü ile bakılan, standart klasik alt düzey altkoinlerden bir tanesi olarak gösteriliyor. ABD’li kullananların minimum yatırım yaptıkları malum kripto para birimlerinden birisi olan Litecoin’in bu tür haberler ile yükselmesi ise kısa süreli olmakla beraber kendi kurucusunun dahi kendi ürettiği kripto para Litecoin’e güvenmeyerek elde bulunan tüm yatırımlarını satması sonucunda güvenin son hız azaldığı, yatırımcı sayısında da ciddi oranda düşüşler olduğu medyaya yansımış durumda.

  • Kişisel tercihler ile ilgili olarak yorumlar incelendiğinde Litecoin yatırımcılarının kurucu tarafınca tüm yatırımların satılması sonucunda negatif idrak içinde oldukları net olarak anlatılmış olduğu görülebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.