Swarm City (SWT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Swarm City (SWT) Nedir?

Swarm City: Temel Bilgiler

Swarm City, kullanıcılara merkezi olmayan küresel bir hizmet sağlayıcıları ve tüketiciler topluluğuna erişim elde eden merkezi olmayan, eşler arası bir tecim platformudur. Ethereum Blockchain üstüne inşa edilmiştir ve web tabanlı uygulama, Android ve iOS platformları olarak satışa sunulacaktır. Daha kolay bir deyişle, Swarm City, herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmadan, herhangi birinin kendi markasını başlatmasını sağlar.

Swarm City Geliştirme

Swarm City, Aralık 2015’te merkezi olmayan bir paylaşım platformu olarak Arcade City olarak başladı. Ekip 2017’de Arcade City’den ayrıldı ve Swarm City’yi kurdu. O zamandan beri geliştirme aşamasındadır.

Swarm City’nin kuruluşuna bağlı başarıya ulaşmış destekçileri vardır, mesela:

Paul Puey – Popüler bitcoin cüzdan depolama şirketi Edge’in CEO’su ve kurucu ortağı. Paul Puey bununla birlikte CMS sistemleri geliştirdiği UC Berkeley’den bir bilgisayar bilimi mezunu.

Dmitry Buterin – Dmitry, seri bir girişimci, üç multi-milyon dolarlık işin kurucusu ve bununla birlikte blockchain eğitimi için en iyi web sitelerinden önde gelen BlockGeeks’in kurucu ortağıdır. Bununla birlikte Vitalik Buterin’in de babasıdır.

Antoine Verdon – Antoine, blockchain alanında danışmanlık ve geliştirme hizmetleri elde eden BlockFactory AG’nin kurucu ortağı ve CEO’sudur. Antonie ek olarak Proxeus ve Swiss Legal Tech Association’ın kurucu ortağıdır.

Swarm City’nin Yararları Nedir?

Swarm City Teknolojisi

Uber, Amazon ve AirBnB benzer biçimde mevcut e-ticaret sistemleri, her bir tarafı doğrulayan sanal bir pazar sunarak alıcılar ve satıcılar arasındaki şeffaflık boşluğunu ortadan kaldırmaya mühim seviyede destek oldu. Sadece yukarıdaki sistemler merkezi bir sistem üstüne kurulur ve tek bir kimlikle denetim edilir. Bu, toplumda pek oldukça mesele yaratır. İşte merkezi bir toplumun karşılaşmış olduğu problemler:

– Merkezi Sistemlerin oluşturulması ve yönetilmesi devamlı daha pahalıdır.

-Tek Doğrulayan Kimlik

-Güvenlik sistemi arızalarına ve saldırılara yatkın

  1. Swarm City, üçüncü taraf müdahalesi olmadan yazışma tabanlı merkezi olmayan bir platform oluşturarak bu sorunları çözer. Ethereum blok zinciri ve akıllı sözleşmeler üstüne inşa edilen Swarm City, kanallar arası ödemeler için SWT token kullanıyor.
  2. Swarm City’nin birincil amacı, aracıları ortadan kaldırarak ve süreci güvenli hale getirerek ticareti merkezden uzaklaştırmaktır. Swarm City, her insanın kendi AirBnB ve Uber’lerini inşa etmesini sağlamaya çalışıyor.
  3. Swarm City’nin temelindeki teknoloji Akıllı Sözleşmelere dayanmaktadır, bu da Swarm City’nin bile bir işlem içinde müdahale edemeyeceği anlamına gelir.
  4. Swarm City arayüzü, iki taraf içinde yazışma oluşturmak için hashtag kullanacaktır. Hashtag bir MiniMe akıllı sözleşmesidir. Bir hashtag, Swarm City’nin herhangi bir vatandaşı yada kullanıcısı tarafınca web arayüzüne yazarak oluşturulabilir.
  5. Mesela, herhangi biri bir taksi rezervasyonu yapmak isterse, kullanıcı “# Pine Street’ten Elm 5SWT’ye gitmek gerekiyor” benzer biçimde bir talepte bulunabilir ve bir yanıtlayıcı, bir karşı teklifle yada teklifi kabul ederek öğrenci cevap verebilir . Her iki taraf da teklifi kabul eder etmez fonlar kilitlenir, böylece hem sağlayıcı hem de tüketici talebi kabul eder. Taraflardan biri anlaşmaya uymazsa, bu onların Swarm City ağındaki itibarını etkisinde bırakır ve bu da gelecekteki sözleşmelerinde onları etkisinde bırakır.

Swarm’ın önünde uzun bir yol haritası var. Halihazırda Terminal’i piyasaya sürdü ve şu anda Broadwalk’u geliştirmek ve kontrol etmek için çalışıyor.

Terminal: Terminal, Swarm City yurttaş kimliği oluşturmak için kullanılacak temel bir kasa yada cüzdandır. Her Swarm City vatandaşı cüzdanları tarafınca tanınacaktır.

Broadwalk: Swarm City yurttaş kimliğinizi oluşturduğunuzda Broadwalk’a ulaşırsınız. Broadwalk, ilk anlaşmanızın yapılacağı yerdir. Yaptığınız ve onurlandırdığınız her antak kalma sizi şehrin oldukça daha güvenilir vatandaşı yapar.

Swarm City Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Swarm City (SWT) Satın Alma

Swarm City, 3’ten fazla internasyonal borsada ve EtherDelta benzer biçimde merkezi olmayan borsalarda işlem görmektedir. Bir Ethereum tokenı olduğundan çoğunlukla ETH ile eşleştirilir, sadece BTC eşleşmeleri için Bittrex’te de mevcuttur.

Swarm City (SWT) Depolama

SWT yada Swarm City Token’ı saklamak, herhangi bir ERC-20 token depolamakla aynıdır.

Herhangi bir kripto para birimini depolamak için en iyi seçenek bir donanım cüzdanı olacaktır. Ledger Nano S yada Trezor benzer biçimde bir donanım cüzdanına yatırım yapabilir ve kripto paralarınızı yitirme mevzusunda gerilmiş kalabilirsiniz.

Şu anda bir donanım cüzdanına yatırım yapmak istemiyorsanız, devamlı MyEtherWallet yada MetaMask benzer biçimde web cüzdanlarına yada yazılım cüzdanlarına gidebilirsiniz.

Swarm City’nin resmi internet sayfasında Arcade City tokenlerinizi Swarm City Token’larına dönüştürmek yada kendi Swarm City Token’larınızı saklamak için kullanabileceğiniz bir web cüzdanı da vardır.

Swarm City (SWT) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Swarm City’nin ana ürünü, simgeden oldukça arayüzdür. Swarm City Token, ağ üstünde bir ödeme yöntemi olarak kullanılacaktır. İnsanlar Swarm City ağını ne kadar oldukça kullanırsa Swarm City Token’in kıymeti o denli fazla olacaktır.

Bir ürün kataloğu tutan öteki merkezi olmayan tecim platformlarından değişik olarak, Swarm City işlemlerin gerçekleşmesi için hizmet sağlayıcılar ve tüketiciler için yazışma tabanlı bir sistem ihtiva eder.

Swarm City’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Arcade City projesinin kurucusu, doğrusu Christopher David, Hard fork’un kendisinin ve toplulukların proje ile alakalı görüşleriyle uyuşmadığını iddia ederek Swarm City’ye zorla çatal verdikten sonrasında projeden ayrıldı. Hard fork’un “hileli” bulunduğunu açıkça iddia etti. Swarm City, Swarm City için arka plan temeli olarak Arcade City’nin teknik incelemesini kullandıklarını söyleyerek cevap verdi.

Swarm City hedefine ulaşırsa, yakında her insanoğlunun aracı olmadan kendi Uber ve AirBnB’si bulunduğunu görebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.