Syscoin (SYS) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Syscoin (SYS) Nedir?

Bitcoin, Blockchain benzer biçimde bir yenilik yardımıyla güvenli ve saydam bir eşler arası ödeme yöntemi sağlar. Sadece işlevsellikleri, eşler arası işlemlerin ötesine geçemez. İşte burada, Syscoin’in yaratılmasına neden olan yerine getirilmemiş başka gereksinimler da vardı. Syscoin, çeşitli iş kullanım durumlarını desteklemek için ticari düzeyde hizmetler oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu hizmetler aşağıdakileri ihtiva eder:

 • Güvenli veri aktarımı
 • Güvenli veri depolaması
 • Blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir pazar

Syscoin (SYS): Temel bilgiler

Öteki kripto projeler benzer biçimde, Syscoin de blok zincirine dayalı açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Dünyanın ilk merkezi olmayan pazarına haizdir. Bununla birlikte merkezi olmayan bir veritabanı, bir altcoin, dağıtılmış bir defter ve hepsinden önemlisi küresel bir blok zinciri ağıdır.

SYS coin yada Syscoin kripto para, ağırlıklı olarak Bitcoin’e dayanır. Yada başka bir deyişle, Bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır. Naturel olarak, onunla bazı benzerlikler de paylaşıyor. Syscoin, sıfıra yakın finansal işlemlere müsaade eden bir değişiklik aracı ve eşler arası bir ödeme sistemidir. SYS token, Bitcoin ile birleştirilebilir.

Syscoin’in Gelişimi

Syscoin fikri Sebastian Schepis tarafınca tasarlandı. SChepis ek olarak Syscoin geliştirme ekibinde çekirdek geliştirici olarak hizmet vermektedir. Syscoin geliştirme ekibi tarafınca Ağustos 2016’da kurulan Blockchain Foundry Inc.’in amiral gemisi ürünüdür.

Syscoin ilk olarak 2014 senesinde bir taslak teknik incelemede merkezi olmayan bir pazar yeri olarak tanımlandı. Mart 2014’te ekip, Syscoin 1.0 (Syscoin cüzdanının en eski sürümü) üstünde geliştirmeye başladı. 19 Temmuz 2014’te, ekip bir İlk Para Teklifi başlattı ve ortalama 1000 BTC topladı.

Syscoin’in (SYS) Yararları Nedir?

Syscoin Teknolojisi Syscoin bir Bitcoin forkudur. Sadece ana kripto para biriminde bulunmayan ek işlevsellik getiriyor. Bitcoin  bir takım akıllı sözleşme kullanır. Bu akıllı sözleşmeler, esasen Syscoin’in e-ticaret çözümlerinin yapı taşlarıdır. Syscoin, Bitcoin ile geriye dönük uyumlu hale getirmek için kodunu değiştirdi, bu da kullananların SYS coin’i Bitcoin ile birleştirmesine olanak tanıyor.

Syscoin blok zinciri ağı içindeki akıllı sözleşmeler, onları sağlamlaştırılmış katman hizmetlerine dönüştüren Syscoin hizmeti tarafınca denetim edilir, bu da birbirleriyle kontakt kurmalarına ve karmaşık iş kullanım durumları geliştirmelerine olanak tanır.

Syscoin Teknolojisinin Temel Özellikleri

 1. Takma adlar: Syscoin, kullananların cüzdan adreslerine ve Takma Adlar isminde olan öteki hizmetlere bağlı kriptografik olarak güvenli kimlikler oluşturmasına olanak tanır. Bu Takma Adlar, uzun cüzdan adreslerini hatırlamaya gerek kalmadan para geçirme etmek için kullanılabilir.
 2. Dijital Sertifikalar: Syscoin blok zincirinde, kullanıcılar belgeleri şifreli sertifikalarda gizleme ve aktarma kabiliyetine haizdir.
 3. Şifrelenmiş Mesajlar: Takma Adlar yada SYS adresleri kullanılarak, kullanıcılar Syscoin ağında şifreli mesajlar gönderip alabilirler. Bu mesajlar güvenli bir gelen kutusunda saklanır.
 4. Merkezi Olmayan Pazar Yeri: Syscoin cüzdanı temelde, kullananların ürünlerini alıp satabilecekleri fazlaca işlevli, merkezi olmayan bir pazardır. Syscoin, piyasası için %100 emek harcama süresi güvence ederek kullananların daha süratli işlem yapmasına ve para göndermesine olanak tanır.

SYS Iyi mi Satın Alınır?

SYS kripto parasının maksimum arzı 888.000.000 SYS ile sınırlıdır. Syscoin platformu, SYS madenciliğini destek sunar ve Bitcoin ile birleştirilebilir.

SYS coin’e haiz olmanın bir başka yolu da kripto para borsasında işlem yapmaktır. Syscoin kripto para birimi, birkaç kripto para birimi borsasında işlem yapmak için kullanılabilir. Bazı seçenekler şunlardır: Binance, Bittrex, Livecoin, Upbit, Poloniex, vb. bir çok borsa, SYS’yi BTC ile eşleştirmiştir.

SYS Iyi mi Saklanır?

SYS coin, Syscoin – Blockmarket Desktop 3.0 tarafınca sağlanan resmi olarak desteklenen cüzdanda saklanabilir. Cüzdan Windows ve Mac için mevcuttur. Syscoin, geliştiriciler için Syscoin QT 3.X Wallet adlı başka bir cüzdan sağlar. Bu cüzdan Windows, Mac ve Linux’u destek sunar.

SYS’nin Öteki Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 • SYS kripto para birimi Bitcoin’den esinlense de, işlevselliği eşler arası işlemlerle sınırı olan değildir.
 • SYS, Satoshi Nakamoto’nun (Bitcoin yaratıcısı tarafınca kullanılan takma adı) merkezi olmayan pazar vizyonunu gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan bir blok zinciri ağıdır.
 • Syscoin, kullananların mal alıp satabilecekleri merkezi olmayan bir pazar yeri olan küresel bir e-ticaret platformu yarattı, ek olarak kullanıcılar başka insanların ürünlerini bir komisyon karşılığında satabilecekleri sanal mağazalar da oluşturabilirler.
 • Syscoin’in organik kıymeti, blok zinciri hizmetlerinden üretilir. Her türlü işletmeyi çekmek ve sigorta, oyun, sıhhat ve finans benzer biçimde büyümelerine destek olmak için blok zinciri tabanlı hizmetler sağlar.

Niçin Syscoin’e (SYS) Yatırım Yapmalısınız?

Syscoin, hususi bir geliştirici ekibinden ve destekleyici bir topluluktan yararlanır. Temmuz 2017’de İlk Para Teklifi ortalama 1000 BTC artırdı, sadece Syscoin, emanet ortağı tarafınca 750 BTC çalındığından beri yalnızca 250 BTC kullanabildi. Sınırı olan fonlarla bile, Syscoin ekibi gelişmeye devam etmeyi başardı. Şimdiye kadar Syscoin nispeten sıhhatli bir gelişme gösterdi ve bir çok kripto para biriminden daha uzun süredir piyasada.

Blockmarket masaüstü istemcisi ve mahalli cüzdanı benzer biçimde başarı göstermiş ürünleri piyasaya sürdü. Mart 2017’de Syscoin, Syscoin’in (ve muhtemelen yatırımcılarının) büyük bir ortaklık olarak görmüş olduğu Microsoft Azure ile ortaklık kurdu. Geçmişte bazı şaşırtıcı getiriler sağladıktan sonrasında, gelecekte de uzun bir süre için geçerli olabilir. Sadece Ethereum benzer biçimde akıllı sözleşme işlevselliği sunan öteki blok zincirleriyle de rekabet edebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.