Tek İşlemde Yapılan 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferinin Gizemi Çözüldü

Bugün yerli ve yabancı medyaya yansıyan tek işlemde 1 milyar dolarlık şüpheli Bitcoin transferinin gizemi çözüldü. Öyleki ki transferin medyaya yansımasıyla Bitcoin %10 oranında kıymet yitirdi. Sadece geçtiğimiz gün gerçekleşen bu transferi Changpeng Zhao, Binance’in güvenlik amacıyla gerçekleştirdiğini 8 Temmuz’da hali hazırda aşağıdaki tweeti ile bildirmişti.

Binance, alan kişi varlıklarının yanı sıra kendi güvenliğini de sağlamaya çalışmak için büyük miktarlarda kripto paraları soğuk depolama cüzdanları içinde geçirme edebiliyor.

Korku, belirsizlik ve kuşku’yi (FUD) önlemek amacıyla çoğu zaman borsada meydana gelen büyük işlemleri tweetleyen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun kısa sürede yapmış olduğu bir paylaşımın peşinden, Binance, tek bir işlemde 90.530 Bitcoin’i başka bir soğuk cüzdana geçirme etti. Binance’in 1,039 milyar dolarlık işlem için ise bir tek 5,68 dolar ödedi.

Kripto para yatırımcıları işlemin gizeminin uzun süre çözülememesinin peşinden bir balinanın altcoin rallisi için hazırlandığına inanmaya başladığından bu işlem Twitter’da oldukça coşku yaratmıştı. Sadece Binance, işlemin borsanın soğuk cüzdanları içinde gerçekleştirildiğini hatırlattı. Binance, bu denli büyük transferler gerçekleştirirken  etken olarak toplumsal medya platformları üstünden kullanıcılarını bilgilendirmeyi de dikkatsizlik etmiyor. CZ’nin de daima söylediği benzer biçimde, fonlar “#SAFU”

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.