Telegram ICO’suna ilgi büyük: Fiyatlar üçe katlandı!

Tıpkı WhatsApp şeklinde uçtan uca şifreli mesajlaşma hizmeti sunan Telegram uygulaması, kripto para sektörüne giriş yaparak herkesi şaşırttı.

Sanal kripto paralarını halka arz eden (ICO) Telegram bu süreci aşama aşama yönetti. İlk etapta büyük şirket ve yatırımcılara Gram isminde olan tokenlerini satan dev şirket, bu yolla 850 milyon dolarlık bir yatırım çekmeyi de başardı. O şekilde ki bir sonraki halka arz aşaması için tokenlerin birim fiyatı minimum üçe katlandı!

Yatırımcılar Telegram’dan oldukca şey bekliyor

Mart ayından itibaren halka arz sürecinde yeni bir dönemece daha girecek olan Telegram, Gram’ların her birini 1.33 dolar karşılığı yatırımcılara teklif edecek. Oysa Telegram “balina” olarak da malum dev yatırımcılara ve portföy yöneticilerine her bir Gram’ı 0.37 dolardan satmıştı. Arada 3 kattan fazla bir kıymet kazanma durumu söz mevzusu.

Gram tokenlerin fiyatının 1.33 dolara yükseleceği haberini ise Telegram‘la imzalamış oldukları gizlilik sözleşmesi gereği isimlerini vermek istemeyen iki yatırımcı, Bloomberg muhabirlerine bildirdi.

Bir kez daha 850 milyon dolar toplayacak

Toplam 81 yatırımcıdan 850 milyon dolar değerinde yatırım almayı başaran Telegram ICO’su, gelecek günlerde başlamış olacak olan ikinci halka arz döneminde bir kez daha 850 milyon dolar yatırım almaya çalışacak. 

Minik yatırımcıların da devreye girmesiyle beraber Telegram ICO‘sunun toplam değerinin 2.55 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor. Son yatırım fazında Gram tokenlerin değerinin 2.40 dolara çıkması da olasılık dahilinde.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.