Telegram’dan Mesaj Var: Grams Wallet Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Koşul

Bulut tabanlı mesajlaşma platformu Telegram’ın kripto parası oldukca kısa bir süre içinde kullanıma sunulacak. Telegram ise yaklaşan etkinlik öncesi kripto para birimi Gram’ın resmi cüzdanı Grams Wallet için hazırladığı hizmet koşullarını yayımladı. Telegram kuralların hem toplumsal medya platformunda hem de bağımsız bir uygulama olarak Grams Wallet’da geçerli bulunduğunu bildirdi.

1. Vergiler ve mevzuat

Telegram cephesinden meydana getirilen açıklamada Grams Wallet’ın yasa, kaide yada mevzuatlarla yasaklandığı yetki alanlarında kullanılmaması gerektiği açıklandı. Gram kullanıcıları bununla beraber doğal olarak oldukları vergileri belirlemekten gene kendileri görevli olacak.

2. Gram’la meydana getirilen işlemler

Piyasaya sürülen hizmet koşullarına nazaran Grams Wallet, meydana gelen işlemlerin doğrulanması ya da onaylanması mevzusunda Telegram’ın Blockchain ağı (TON) Telegram Open Network üstünde yetki sahibi değil. Telegram ek olarak ağda meydana gelen her bir işlemin evvelinde belirlenmiş oranda işlem tutarına doğal olarak bulunduğunu da ekledi. Uzun lafın kısası Telegram burada yaptığınız işlemlerin sorumluluğu sizde bir hiçbir şekilde değişim yapamayız demek istiyor.

3. Cüzdan hususi anahtarları

Gene Telegram’ın yayımladığı hizmet koşulları bildirisine nazaran Grams Wallet’ın genel ve hususi anahtarları, yedekleme kelimeleri ve şifreler de dahil olmak suretiyle Telegram kullananların hiçbir kişisel bilgisini depolamayacak. Bundan dolayı kullanıcılar kendi güvenliklerinden kendileri görevli olacak. Kişisel bilgilerin kaybolması durumunda ise şirket bu detayları geri elde etmeye destek olmaaycak, mesuliyet kabul etmeyecek.

4. Hesap iptali

Piyasaya sürülen hizmet koşullarında Telegram’ın istediği vakit istediği Grams Wallet kullanıcısının hesabını yada hizmetlere erişimini kısıtlayabileceği ya da tamamen kapatabileceği hakkını saklı tuttuğu belirtiliyor.

5. Hizmet değişikliği koşulları

Telegram, hizmet koşullarını istediği vakit değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğunu belirtiyor. Meydana getirilen değişimler ise internet sayfası üstünden görüntülenebilecek.Değişimler yayımlandıktan derhal sonrasında yürürlüğe gireceğinden kullananların bu değişimleri yakından takip etmesi gerekiyor.

İlginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.