TenX (PAY) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

TenX (PAY) Nedir?

TenX: Temel Bilgiler

TenX, herhangi bir trader için kripto para birimleri için dijital ve fizyolojik işlem modlarını kolaylaştıran bir ödeme platformudur. Normal olarak fizyolojik ve dijital modlar içinde banka hesapları, cüzdanlar, banka kartları, nakit para ve oldukça daha fazlası bulunur.

Firmanın ana gündemi, kripto para birimini kullanmayı daha kolay ve süratli hale getirmek ve sanayi için benimsemeyi hızlandırmaktır. TenX blok zinciri, ağı çalıştıran yakıt olan ve ağda hangi işlemlerin yapıldığını kullanan kripto para birimi olan PAY token destek sunar.

TenX Geliştirme

TenX, 2011 senesinde ortaya çıktı ve Toby Hoenisch tarafınca geliştirildi. Toby Hoenisch üniversitede iken, kripto para birimlerine ve kriptografiye büyük ilgi gösterdi.

Toby, 2012’de bankada hesap açamayan ve bunun yerine TenX kripto para birimini kullanan bir Bitcoin topluluğu üyesini tanıdığında Bitcoin ticaretine başladı.

Toby Hoenisch ve Michael Sperk, 2015’te bir başlangıç ​​başlattı ve bizi bitcoin ile ödemelerin yapılabileceği bir banka kartıyla tanıştırdı.

2016 ve 2017, PayPal’dan yasal destek almış olduğu için TenX için parlak yıllardı.

TenX’in Yararları Nedir?

TenX Teknolojisi

TenX, COMIT (Kriptografik Olarak Güvenli Zincir Dışı Fazlaca Zengin Anında İşlem) olarak malum bir ağa dayanmaktadır.

COMIT Yönlendirme Protokolünü (CPR) kullanarak, mevcut bir blok zinciri yeni bir blok zincirine bağlanabilir. Bu kavram, IP / TCP protokolü vasıtasıyla dünyanın her yerine bağlandığı internete benzer. COMIT ağları, neredeyse sıfır işlem tutarı karşılığında varlıkları birinden diğerine anında değiştirmenize olanak tanır.

COMIT’e bağlı 2 ağ içinde bir COMIT işlemi gerçekleşir. Kullanıcının COMIT ağına bağlı bir ödeme modu olması gerekir ve kullanıcının yatırım yapmak istediği işletme de COMIT ağında olmalıdır.

İşlem ek olarak, para birimlerinin değiştirilmesi için fon elde eden Likidite Sağlayıcılarına (LP) aktarılır. Likidite sağlayıcı temelde işlem akışını kolaylaştırır ve hangi LP’nin en iyi döviz kuruna haiz bulunduğunu belirler.

TenX İşlem Süreci

Şirket, iOS, Android ve web benzer biçimde değişik platformlar için bir TenX cüzdanı (yada PAY cüzdanı) geliştirdi. Şu anda Bitcoin işlemlerini destekliyor.

Ödemeler hem fizyolojik hem de dijital modda yapılabilir. İşlem anına kadar, varlıkların para birimi, kripto varlıkları olarak kalır.

Merkezi Olmayan Güvenlik Akıllı Sözleşmelerinin (DSS) yardımıyla, kartın harcanmasına ilişkin kurallar belirleyebilir ve fonlar üstünde denetim sahibi olabilirsiniz.

TenX Temel Özellikleri

Erişim kolaylığı: TenX hedefi, etken Bitcoin kullanıcısı için bir mobil cüzdan tasarlamaktır. Cüzdana hem Android hem de iOS ve web üstünden erişilebilir. TenX cüzdan, visanın kabul edilmiş olduğu her yerde kullanılabilen ön ödemeli bir visa kartıdır. Ödeme platformu, ödemenin iyi mi yapılacağı mevzusunda endişelenmelerine gerek kalmadan kullanıcıyı ve işletmeyi sorunsuz bir halde birbirine bağlar.

Merkeziyetsiz: Merkezi olmayan bir güvenlik sistemi (DSS), kullananların gereksinimlerine bakılırsa kurallar belirlemede destek olabilir ve fonları daha çok denetim eder. Satın alma limitleri, para çekme limitleri ve daha fazlası denetim edilebilir. İhtiyaçlara bakılırsa devamlı ayarlarda değişim yapılabilir.

Şeffaflık: TenX ile şirket “gördüğünü alırsın” diyor. Ücret yada öteki parametrelerde herhangi bir problem yoktur. Tıpkı öteki mahalli para birimleri benzer biçimde kullanılır.

TenX Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

TenX (PAY) Satın Alma

TenX ICO’nun sona ermesinden bu yana, yatırımcılar PAY kripto para birimini açık piyasadan satın alabilirler, kısaca hangi borsa PAY coin ticaretini destekliyorsa bu işlemi gerçekleştirebilir. Bunlara KuCoin, Cryptopia, OKEx ve daha fazlasını dahil edebiliriz.

TenX (PAY) Depolama

PAY coin bir ERC20 türü olduğundan, herhangi bir Ethereum destekli cüzdan, bir PAY cüzdanı olarak muhteşem şekilde çalışmalıdır.

Bunlar, oldukça popüler olan MyEtherWallet’a ek olarak donanım cüzdanı Ledger ve Trezor cüzdanlarını ihtiva eder. Ek olarak TenX, hem Android hem de iOS için internet adresinden indirilebilen kendi cüzdanlarına da haizdir.

TenX (PAY) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

TenX, kullanıcıları için başka bir kripto para birimi olarak öne çıkmak yerine, kullananların kripto para birimlerini direkt işlemler için kullanmalarına izin vererek sektördeki öteki kripto para birimleri arasındaki boşluğu dolduruyor.

Öteki kripto para birimlerinin aksine TenX Hisse, 15 $ ‘lık bir’ Debit ‘kartı yada bir akıllı telefon uygulaması satın almanıza olanak tanır, bu da bitcoinlerinizi günlük dünyadaki işlemler için kullanmanıza olanak tanır. Bu şekilde, faturalarınızı direkt seçtiğiniz kripto para birimi ile ödeyebilirsiniz yada bir satıcıya ödeme yaptığınızda, bu işlemler derhal TenX ile kapatılacaktır.

TenX, tüketiciler için günlük yaşamla oldukça uyumludur ve genel halkın kendilerini yalnızca TenX ödeme ve öteki kripto para birimleri terimine aşina olmalarını kolaylaştırmakla kalmaz, bununla beraber bu kripto para birimlerini kullanmalarını da kolaylaştırır. İşlem tutarının oldukça düşük olması haricinde, tıpkı bir Visa yada MasterCard benzer biçimde çalışır.

TenX’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Kripto para biriminin benimsenmesi, uzun süredir devam eden bir sorundur. Bu, değişik cüzdanları saklamak ve ayrı ayrı kullanmakla ilgili engelleri ortadan kaldırarak son kullanıcının kripto para birimlerini kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlayan TenX kripto para ile çözülen mühim bir sorundur.

Öteki tüm yatırımlarda olduğu benzer biçimde, kendi araştırmanızı yapmak zekice olacaktır, sadece TenX’in benzersiz sorunları çözdüğünü görünce, kesinlikle bir göz atmaya kıymet olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.