Tesla 2020’ye En İyi Başlayan Varlık Oldu Öyle Ki Bitcoin’i Dahi Geride Bıraktı

Bitcoin, 2020’nin en iyi performansını gösteren varlığı olmasa da, 2020’ye kadar mükemmel bir başlangıç yapmış oldu. NASDAQ’da TSLA kodu altında işlem gören Tesla İSE 2020’de yatırımcısına en oldukça kazandıran varlık ünvanını elinde barındırıyor.

Eski eToro analisti Quantum Economics’ten Mati Greenspan tarafınca da belirtildiği benzer biçimde, Çarşamba günü yıldız kazanç raporu sebebiyle mesai sonrası işlemlerde %12’lik bir artış gösteren Tesla kaydettiği son yükselişle Bitcoin’in bir adım önünde. Spesifik olarak, TSLA son 30 gün içinde %38.77 artarken, Bitcoin nispeten %30 oranında artış kaydetti.

Google verilerine bakılırsa Tesla’nın Volkswagen ve Ford benzer biçimde otomobil devlerinin kıymetini yaşamış olduğu son yükselişle geride bırakmasının arkasından en oldukça Google’lanan sorular şu şekilde: Tesla’nın performansının arkasında ne var? Bu kazanımlar devam edebilir mi?

Bazılarına bakılırsa, bu tamamen mümkün olabilir.

Tesla Esasen 2020’de% 38 Arttı, Fakat Ralli Bir tek Başlıyor Olabilir

2019’da analistlerin birçoğu Tesla’nın aşağı doğru trende gireceğini düşünüyorlardı. Firmanın Model 3 sunumu beklentileri karşılamamıştı, şirket borç yükü altındaydı ve Elon Musk’ın bazı davranışları Tesla için çekince arz ediyordu.

Sadece Tesla, geçtiğimiz senenin Haziran ayında 180 dolara düştüğünden beri ortalama % 240 oranında artış kaydederek bunların üstesinden geldi. Bu yazının yazıldığı tarihte, Tesla’nın hisseleri 580 dolardan işlem görüyordu.

Bu son fiyat rallisi, birçok faktörlerin bir araya gelmesiyle ilişkilendiriliyor, şu demek oluyor ki firmanın Wall Street’in beklentilerini aşan 4. Çeyrek raporu, firmanın gelirinin son çeyrekte %2 artışla 7.4 milyar dolara yükselmesi ve satılan Tesla sayısının 367.500’e yetişmesi bu yükselişi tetikledi.

Tesla’nın bu deli görünen yükselişinin arkasında tartışmalı sadece göz kamaştırıcı Cybertruck’un tanıtımı benzer biçimde bazı destek faktörler de rol alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.