Thomas Lee: Vadeli İşlemler Fiyatı Düşürüyor

Meşhur analist ve yatırımcı Thomas Lee, Bitcoin fiyatının düşmesinde aslolan etkenlerden bir tanesinin vadeli işlemler bulunduğunu deklare etti. Lee, kripto paraların düşüş yaşamasının arkasında vadeli işlemlerin bulunduğuna dikkati çekerek, kripto paralarda yaşanmış olan düşüşlerin tek bir nedene bağlanmaması icap ettiğini, fakat bugün ve yarının vadeli işlemlerinin Bitcoin fiyatında düşüşlere sebebiyet veren en büyük etken bulunduğunu deklare etti.

Lee, Bitcoin fiyatının düşmesinde vadeli işlemlerin tesirinin yüksek olması dolayısı ile fiyatların devamlı olarak düşmesi, yaşanmış olan düşüşlerin yatırımcı yitirilmesine sebep olmasının beklenmedik bir durum bulunduğunu ifade ederek, bunu engellemek için vadeli işlemlere karşı adımlar atılması ve önlemler alınması gerektiğine dikkati çekti.

Vadeli İşlemler Problem Çıkarıyor

Analist Lee, ”vadeli işlemler bir süre sonunda Bitcoin fiyatının daha çok düşmesine ve daha çok kayıplara aslolan sebep olan etkenlerin başlangıcında geliyor. Bu etkenler sonucunda düşen fiyatlara dayanamayan yatırımcılar yatırımlarını geri çekiyor.” dedi. Yatırımcılar hakkında meydana getirilen bu açıklamalar ve Bitcoin fiyatının düşmesine dair meydana getirilen açıklamalar dikkat çekerken, kripto para fiyatlarının gerilemesindeki etkenlerde vadeli işlemlerin payının büyük olması dikkat çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.