Tom Lee: Bitcoin’e Güveniyorum

Wall Street analisti ve uzmanı Tom Lee, bugün Bitcoin’in 7000 dolar seviyesine gerilemesi ile beraber izahat yapmış oldu. Tom Lee, uzun vadeli yatırımcıların kripto paralardan oldukca fazla kar elde ettiklerini ve şimdilerde düşüş yaşanmasından dolayı kaygı ettiklerini deklare etti. Kripto paralar ile ilgili olarak ”şimdi en fena seviyede” ifadelerini geçtiğimiz hafta kullanan Lee, kripto paraların geleceği ile ilgili de izahat yapmış oldu.

Tom Lee, “Bitcoin alıp beklemek ya da HODL yapmak oldukça mantıklı zira Bitcoin her yıl birkaç günlüğüne oldukca ciddi karlar elde ettiriyor.” ifadelerini kullandı.

ABD’da Yatırımcılar Endişeli

ABD’da ise dünyanın en büyük ekonomisi olması dolayısı ile en fazla kripto para yatırımının yapıldığı ülkelerin başlangıcında geliyor. ABD’li yatırımcıların kaygı içinde olmalarının bir öteki sebebi ise elde ettikleri kar-gelir seviyesinin her yaşanmış olan düşüşte birazcık daja azalması ve bunun sonucunda Bitcoin‘den kar ettikleri tutarların yok olması endişesinden dolayı doğuyor. ABD’li yatırımcılar kripto para piyasasından paralarını çekerken, milyarder ABD’li yatırımcılar kripto paralara itimatını her geçen gün daha çok kaybediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.