Tom Lee’den Bitcoin İçin 20 Bin Dolar Açıklaması

Fundstrat Global’in kurucusu Tom Lee,  Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda Bitcoin’in  bir kez daha ortalama 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine erişmesi durumunda, 2017 yılındaki boğa koşusunun birçoklarının geçmişte iddia etmiş olduğu şeklinde bir balon olarak değerlendirilemeyeceğini belirtti.

Nouriel Roubini’nin söylediklerinin aksine, Tom Lee, Bitcoin’in bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırabileceğine inanıyor. Kripto para boğası Tom Lee’ye bakılırsa 2017’deki boğa koşusu tüm bu olanlardan sonrasında baloncuk olarak değerlendirilmemeli.

Nouriel Roubini Tökezledi

The Guardian, 2 Şubat 2018 tarihindeki haberinde Nouriel Roubini’nin açıklamalarından bir kesite yer vermişti. Bitcoin, Roubini’nin izahat yapmış olduğu dönemde ayı sezonu tesiri altına girmeye başlıyordu. Roubini’nin kripto para piyasasının düşüş trendine girmiş olduğu dönemde yapmış olduğu açıklamadan bir kesit şu şekilde:

Bitcoin tüm baloncukların anası. Popüler kripto para birimi yalnız dolandırıcıların ve şarlatanların işine yarıyor.

Sadece son zamanlarda piyasadaki yükseliş dalgası Roubini‘nin yanıldığını kanıtladı. Öyleki ki kripto para piyasası son dönemde kayda kıymet şekilde küresel kabul görmüş oldu.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.