Tron Yüzde 27’den Fazla Değer Kazandı: Peki Yükselişin Nedeni Ne?

Popüler kripto para Tron, son 24 saat içinde şaşırtıcı bir halde %27’den fazla kıymet kazanmıştır. Bu yükseliş bununla beraber piyasada da bir yükseliş dalgasına yol açtı. Piyasanın en büyük 10. kritpo para birimi Tron’un (TRX) kıymeti 1,89 milyar dolara ulaştı, işlem hacmi ise 1,36 milyar dolarda durağan(durgun) kaldı. Teknik analistlere bakılırsa, yükseliş hareketi devam edecek.

Yükselişin Ardında Ne Var?

CEO Justin Sun’ın, adı açıklanmayan bir  ”mega şirket” ile  100 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurması Tron’un (TRX) aniden yükselişe geçmesine yol açan en büyük etken. İddialara bakılırsa ortaklıkla beraber, TRON ​​temelli dApp’ler ve token’lar milyarlarca kullanıcıya ulaştırma kapasitesine haiz olacak.

Ek olarak Çin devlet başkanı Xi Jinping’in geçtiğimiz hafta yapmış olduğu Blockchain yanlısı izahat da Tron’un yükseliş trendine girmesinde bir fazlaca etkili oldu. Pekin hükümetinin oldukca ciddi baskısı altında bulunan Tron (TRX), son gelişmelerden bir fazlaca yarar sağlamış oldu.

İlginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.