Tron’un CEO’su Ana Akım Medyanın Gündeminde

Warren Buffet’la yiyeceği bir öğle yemeği için 4,6 milyon dolar ödeyen ve bunu medyaya büyük bir duyuru olarak lanse eden Tron Foundation’ın kurucusu Justin Sun ana akım medya’da büyük yer edindi. O şekilde ki Google Trends verilerine nazaran Justin Sun aramalarında geçtiğimiz haftaya oranla büyük bir artış yaşandı.

Neredeyse tüm ana akım medya kuruluşları, Tron CEO’sunun dünyanın en varlıklı ikinci kişisi Warren Buffett ile bir öğle yemeği yiyecek için kazanılmış olduğu açık arttırmayı gündemlerine taşıdı. İlk kez kripto para dünyası skandallarla yada yüksek fiyat hareketlilikleri sebebiyle ana akım medyada yer almadı da diyebiliriz.

Şimdi, bu kapsamda Google trendlerinde büyük bir yükseliş yaşandı. Haftanın hemen hemen sonlanmamasına karşın, Google’daki Justin Sun aramaları beş kattan fazla arttı.

Aramalara En Oldukça Talep Kanada’dan

Bölgesel olarak parçalandığında, şu ana kadar Kanada bu aramaların en fazla yapıldığı ülkelerden biri olarak öne çıkıyor.

Kanada’nın niçin bu kadar ilgilenilmiş olduğu belli değil sadece yepyeni bir insan dalgasının kripto para sektörüyle tanıştığını görmek güzel.

Eğer Sun, Buffett’i kripto para biriminin doğasında mevcud değere ikna edebilirse, kim bilir kripto paraların benimsenmesi için oldukca güzel gelişmelerin yaşandığını görebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.