Tron’un (TRX) Bu Duyurusu Yatırımcılarda Tedirginlik Yarattı

TRON (TRX) 1 Ocak 2020’de 33 milyar TRX’in kilidini açacak. Bu tokenlerin ne için kullanılacağı ise hemen hemen belirtilmedi. TRON, 2020’den itibaren, dolaşımdaki 66 milyar token’lık dolaşım arzını %50 artıracak. Ortalama 33 milyar TRX’in kilidi 2020’nin ilk gününde açılacak.

TRON Vakfı, Ethereum’dan kendi ana ağına geçtikten aylar sonrasında fonları kilitlemişti. Hesap adresine şu anda hepimiz erişebilir ve buradan görüntülenebilir.

Sadece, piyasaya sürülecek olan 33 milyar TRX’in ne için kullanılacağı mevzusunda hemen hemen belirli bir plan yok benzer biçimde görünüyor. TRON News kısa süre ilkin Twitter üstünden yapmış olduğu paylaşımda topluluğa kilidi açılacak 33 milyar TRX’le Tron Vakfı ve Justin Sun’ın ne yapacağını tahmin etmelerini istedi.

33 milyar TRX ile neler yapılması gerektiği sorusu topluluğu ikiye böldü. Bazıları bu token’ların kilitli kalması icap ettiğini savunurken, bazıları bunun bir kısmının TRON ağındaki geliştiricilere gitmesi icap ettiğini söylüyor. Öyleki ki bazı yatırımcılar kâr amacı gütmeyen TRON Vakfı’nın 445,5 milyon dolar tutarındaki 33 milyar token’ı piyasaya süreceğini düşünüyor.

33 milyar token’ın bir kısmı yakılabilir. Sadece TRON, Haziran ayında açıklanmış olduğu benzer biçimde aslına bakarsanız 20 milyon dolar değerinde TRX almayı planlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.