Trump’ın Bitcoin Açıklaması Ne Anlama Geliyor: Uzmanlar Açıkladı

Kripto para sektörünün önde gelenleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın 12 Temmuz günü yapmış olduğu şaşırtıcı Bitcoin paylaşımının perde arkasını söyledi. Trump’ın bu hamlesi “büyük bir vaka” şeklinde tanımlandı. Trump’ın yapmış olduğu açıklamalara ilişkin haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

ABD Başkanı Trump, daima olduğu benzer biçimde bir ekip açıklamalar yapmak için Twitter hesabının başına geçmiş Bitcoin ve kripto paralar için ağır açıklamalarda bulunmuştu. Trump, Bitcoin ve kripto paraların uyuşturucu ticaretini ve yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırdığını açıklamıştı. Peki Donald Trump’ın beklenmedik bir halde gelen bu paylaşımı iyi mi yorumlanmalı?

Sözleri her ne kadar negatif olsa da ABD Başkanının bu mevzuyu dünya kamuoyunun gündemine taşıması oldukça büyük bir adımdı. Şundan dolayı Trump ve önceki ABD Başkanları bu mevzu hakkında yorum yapmaktan kaçınıyordu. Böylece ruhsal dönüm noktası aşılmış oldu.

Brian Armstrong’un Yorumu

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Trump’ın eleştirilerinin Bitcoin’in bağımsızlığına vurgu yaptığını belirtti. Armstrong’a gore bu eleştiri, Bitcoin’in küresel güçlerden bağımsız bulunduğunun ve ek olarak seneler süresince onların altında eğilmediğinin bir anlatısı.:

Başarının kilidi açıldı. Seneler ilkin kripto paraların kullanımın artması sonucunda tepkisini koyan bir ABD Başkanı hayal etmiştim. İlk etapta seni görmezden gelirler, sonrasında sana gülerler, sonrasında seninle kavga ederler, en sonunda sen kazanırsın. 3. adımdayız.

Kimileri ise bu açıklamaların peşinden Google Trends’te Bitcoin aramalarının artışa geçmesi sebebiyle Trump’a teşekkür etti. Kripto para girişimcisi Simon Dixon ise şunları kaydetti:

Tebrikler Bitcoin Topluluğu! Donald Trump artık bir tweet’e layık olduğumuzu düşünüyor. Bitcoin,  ABD doları karşısında bugüne dek %23,440,508 daha iyi performans sergiledi.

eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan ise Trump’ın Bitcoin hakkında tweet’lemesinin bugüne dek yapılmış en iyi reklam olduğu iddiasında. Max Kaiser’e gore ise Trump, 2020 seçimlerinde kazanma şansını geri tepti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.