Trump’ın Eski Danışmanı Gary Cohn’dan Kripto Para Açıklaması

ABD Ulusal Ekonomi Konseyi eski direktörü Gary Cohn, koronavirüs pandemisinin “dijital paraların yükselişine devasa bir destek verildiğine inandığını kaydetti.

ABD Ulusal Ekonomi Konseyi eski direktörü Gary Cohn, koronavirüs pandemisinin “dijital paraların yükselişine devasa bir destek verildiğine inandığını kaydetti. Şu anda Blockchain tabanlı finansal teknoloji girişimi Spring Labs’ın danışma kurulunda yer edinen ABD başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Gary Cohn, fizyolojik nakit formlarından dijital alternatiflere  geçişin coronavirus pandemisi yardımıyla hızlandığını belirtti.

Financial Times’a verdiği röportajda Gary Cohn, koronavirüs pandemisiyle birlikte dünya genelinde dijital cüzdan kullanımında büyük bir artış yaşandığını dile getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgını üstünde ulusal bir acil durum duyuru etti. Şimdiye kadar, hem kripto hem de borsalar pozitif tepki veriyor. Popüler kripto para 30 Nisan 2020 itibariyle birçok borsada 9.500 dolar sınırına dayanmış durumda. Ek olarak pandeminin Bitcoin ve kripto paralara başka yararları da var: eğer işletmeler dijital defter teknolojilerine güveniyorsa, bu, çalışanlar yada aracılar için nakit kaybını azaltacak, şu sebeple böylece müşteriler direkt satıcının dijital cüzdanını ödeme yapabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.