TÜBİTAK yönetim üyesi Mehmet S. Kiraz: Blockchain konusunu görüşüyoruz

TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, blockchain teknolojisi mevzusunda hükümetin ilgili yönetimleri ile görüşmelere devam edeceklerini ve bu görüşmeleri hemen hemen sürdürmeyi ilerlettiklerini deklare etti. Blockchain teknolojisini daha iyi tanıtmak ve daha çok hizmet sunmak için adım atmaya devam edecek olduklarını belirten Kiraz, bu alanda bazı hususi firmalar ile çalışmalarını da son gaz sürdürdüklerini deklare etti.

Kiraz, ”Birkaç senedir hükümetin ilgili kurumları ile araştırmalar yapıyoruz. Bu bir teknoloji, bundan kaçmak mümkün değil. Doğal ki değişen teknolojinin barındırdığı potansiyel tehditler var sadece bunlar değişen teknolojinin kendisi ile ilgili değil. Tüm her şeyi idrak etmek için hükümetlere de yardım etmeliyiz ve onların her şeyin bilincinde olmasını sağlamalıyız. Artık son dönemde hükümetlerin de bu aşamada etkili işler yaptığını görüyoruz. Bazı hususi şirketlerle de çalışıyoruz. İşler şimdilik yolunda görünüyor.” dedi.

Hükümet görüşmeleri sürdürmek istiyor

Türk hükümeti ile görüşmelerin sürmesi ve blockchain zincir teknolojisi mevzusunda daha iyi informasyon sahibi insanların olmasının gelecekte bu değişen teknolojinin daha iyi kullanılması ve Türkiye’nin oldukça daha iyi blockchain cenneti haline gelmesinde etkili olabilecek hamleler olarak gösteriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.