Türk Bitcoin yatırımcısının 500.000 TL’lik BTC’si çalındı

Dünyada olduğu benzer biçimde Türkiye’de de etken olarak hesap hacklemeleri ve benzer vakalar yaşanıyor. The New York Times gazetesinin haberine bakılırsa Türkiye’nin aralarında olduğu Bitcoin gasp vakaları ve benzer vakalar gündeme gelirken, son vaka ise Turgay T. isminde BTC yatırımcısının başına geldi.

Turgay T. bir Bitcoin borsası sitesinden kıymeti 500.000 TL’ye denk gelen seviyede BTC yatırımı yapmış oldu, bu yatırımın peşinden bigün öğlen kalktığında ise telefonuna gelen bildiri ile beraber adeta şaşkına döndü. Hattının kopyalandığını fark eden Turgay T. derhal Bitcoin yatırımının olduğu siteye girerek yatırımının çalınmasını engellemeye çalışırken, dolandırıcıların mail adresini değiştirmesi ve telefon numarasını silmesi dolayısı ile bunu başaramadı.

Soruşturma Başlatıldı

Turgay T. bunun üstüne savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuş oldu ve parasının iade edilmesini istedi. Lüzumlu olan ifadeler alındı ve gönderim meydana getirilen cüzdan adresi üstünden hırsızların bulunması için emek harcama başlatıldı. Bitcoin borsası sitesinin hangi site olduğu hemen hemen daha öğrenilemezken, devamlı meydana getirilen ”asla bilgilerinizi paylaşmayın” uyarısının ne kadar mühim olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.