Türk Lirası Destekli Stabil Kripto Para Geliyor, Galatasaray ve Fenerbahçe Tokenize Edilecek: İşte Detaylar

İsrail merkezli inovatif kripto para cüzdanı geliştiricisi ZenGO’nun CEO’su Ouriel Ohayon, Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda Türkiye’den ve Türk kripto para yatırımlarından övgüyle bahsetti. Ohayon,  Türkiye’nin nüfüsunun %17’sinin kripto para sahibi  olmasından etkilendiğini açıkladı.

Binance ve Huobi Türkiye Pazarına Giriyor

Ohayon, 60’ı aşkın mahalli kripto para borsasına karşın dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance ve Huobi’nin de Türkiye’de etkinlik göstermek için emekler yürüttüğünü belirtti. Ohayon ek olarak devletimizde  kripto para ve Blockchain teknolojisine yönelik düzenleme adımlarının atılmamış olması sebebiyle vergi yönetmeliğinin bulunmamasının Türk yatırımcılara avantaj sağladığını kaydetti.

Lira Destekli Stabil Kripto Para

Ek olarak kısa sürede Türk Lirası’na sabitlenmiş bir stabil kripto para biriminin de piyasaya sürüleceği detayını paylaşan ZenGO CEO’su bu iddiasını herhangi bir kaynağa dayandırmadı. Ohayno’nun iddiaları eğer doğruysa kısa sürede mühim bir şirket, lira destekli stabil kripto para birimini piyasaya sürebilir. Ohayno, lira destekli stabil kripto para projesinin hemen hemen kamuoyuna duyurulmadığını belirtti.

Son olarak Türk yatırımcıların ülkedeki gelişmelerin de etkisiyle nakitsiz bir topluma doğru ilerlediğini iddia eden Ohayno, Türk insanının yatırım yapmaktan hoşlandığını dile getirdi.

Chiliz CEO’sundan Türkiye Yanıtı

ZenGO’nun CEO’su Ouriel Ohayon’un Twitter hesabı üstünden paylaşmış olduğu data seline cevap veren Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus ise bir başka müjde verdi. Geçtiğimiz aylarda Binance Chain’le stratejik ortaklığa vardıklarını duyuran Chiliz, Juventus West Ham ve Paris Saint Germain benzer biçimde efsanevi futbol kulüpleriyle beraber çalışıyordu. Alexandre Dreyfus, Ohayno’nun paylaşımına şu yanıtı verdi:

Şundan bahsetmeyi unutmuşsun. Orada futbol kültürü de fazlaca kuvvetli ve Chiliz Türkiye’de sporu tokenize etmeye geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Binance ile ortaklık kuran Chiliz, küresel çapta ortalama 3.5 milyarlık bir kitleyi temsil ediyor. Twitter’daki Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Squanch haberi şöyleki duyurdu:

Bakalım gelecek günlerde ülkemizin en mühim futbol kulüplerinden Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı bu gelişmelerden iyi mi etkilenecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.