Türk Yatırımcı vs Amerikan Yatırımcı

Son yılların en fazla ilgi gören para birimleri içinde yerini alan kripto paralar ile ilgili olarak bir süredir hangi ülkede ne kadar fazla yatırım yapıldığı yatırımcıların aslolan merakla sordukları soruların en başlangıcında geliyor. Kripto paralara ilgi Türkiye’de gerek ekonomik yaşanmış olan sıkıntılar, gerek ise vatandaşların endişesi dolayısı ile ABD’de olan seviyeye çıkamazken, vatandaşların direkt olarak altın, döviz ve öteki alanlarda yatırımlar yapmayı tercih etmesi dikkat çekiyor.

Türk yatırımcılar ile Amerikan yatırımcılar içinde gözlemlenen fark ise Amerikan yatırımcıların döviz dolayısı ile ellerinde bulunan para fazlalığının artan paralarını kripto paralara yatırması ve Türk kullanıcılara oranla daha azca güçlük ile daha oldukça yatırımdan daha çok kar elde etmeleri gösterilmekte.

Türk Yatırımcıların Itimatı Yüksek, ABD’li Yatırımcılar Ümitli

Türk yatırımcılar kripto para yatırımlarından kati kazanç sağlayacak olduklarını düşünürken, ABD’li yatırımcılar ise ümitli olduklarını ve kati kazanç sahibi olacaklarından güvenli olmadıklarını belirterek yatırım yapıyorlar. Türk yatırımcıların kati kazanç sağlayacak olduklarını düşünmelerinin sebebi ise hemen hemen daha bugüne dek tam netlik kazanmazken, kripto paraların devamlı kazanç sağlamasından dolayı kaynaklandığı düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.