Türk Yatırımcının Düşüncesi ”Yükseliş” Yönünde

Türkiye’de Bitcoin yatırımcısı şahıs sayısı fazlaca fazla olmamasına karşın yatırımcı sayısı dünya genelinde bakıldığında averaj durumda. Kripto paralar ile ilgili olarak yatırımcıların bu zamanda düşüncelerinin yayınladığı birçok web sitesi ve belirli uygulamalarda yatırımcıların öteki ülkelerde yatırım icra eden kişilere oranla Türkiye’de yatırım icra eden yatırımcıların ellerinde olan yatırımlarını satmak yerine tuttukları ve gelecekte kripto paraların daha çok artacak olduğundan güvenilir bir halde yatırımlarını korumayı sürdürdükleri tahmin edilmekte.

Bir süredir fiyatların düşüş yaşamasına karşın yatırımcıların beklentisinin gelecek 3 ila 6 ay içinde yükseliş olması yönünde. Yatırımcı kişilerin beklentisinin yükseliş yönünde olmasının arkasında yatan bir öteki niçin ise daha ilkin buna benzer durumların yaşanması yönünde.

Bitcoin Hakkında Görüşleri Pozitif

Türk yatırımcıların kripto paralar hakkında pozitif yönde yönde düşüncesinin olduğu, buna karşın yabancı yatırımcıların ise benzer şekilde Türk yatırımcılar hakkında düşüncelerinin ara sıra ortak ve aynı yönde olmasına karşın bazı yabancı yatırımcıların şimdiden minimum zarar ile ellerinde olan kripto paraların bir kısmını yada tamamını sattıkları yönünde. Sonucu ne olursa olsun kripto para dünyasının fazlası ile tesiri olduğu bu zamanda geleceği yönlendirecek olan yatırımcılar olacak. Yatırımcılar ”dur” derse Bitcoin bundan sonrasında daha düşük seviyelerde dengesini sürdürecek, ”ilerle” der ise Bitcoin fiyatı fazlaca fazla yüksek seviyelere çıkabilecek.

  • Bitcoin alımı artması durumunda fiyatların daha çok artması umut ediliyor.
  • Bitcoin satışının daha çok artması durumunda fiyatların daha çok azalması umut ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.