Türkiye’den yapılan işlemlerde işlem hacmi yüzde 100 arttı

Son araştırmalar Türkiye’de mevcut kripto para borsalarında tutulan kripto paraların işlem hacminin %35 ila %100 oranlarını dahi aştığını ortaya koydu. Kripto paraların dolar kuru ile beraber kıymet artışı yaşaması ve vatandaşların aslına bakarsanız aylardır durmaksızın yaşadıkları kripto para kayıpları dolayısı ile bu durumu bir fırsata çevirerek zararlarını gidermenin heyecanı ile yatırımlarını çektikleri ve günlük milyonlarca dolarlık yatırım çekilmiş olduğu ortaya çıktı.

Resmi olarak kripto para borsalarından izahat yapılmazken, işlem hacimleri ile ilgili meydana getirilen kontroller ise kripto para işlem hacimlerinde Türk borsalarında alım ve satışlarda üstün dereceli bir patlama olduğu görüldü. Türk yatırımcı hem parasının kıymetini korumak için kripto para aldı, hem kripto paralarda kaybettikleri tutarı geri alabilmenin heyecanı ve fırsatını yakalar yakalamaz derhal satış yaparak kendisini garantiye aldı.

Türk kripto para borsalarının mesaisi yoğun

Türk kripto para borsalarının 7 gündür yoğun bir mesai yaşadıkları, devamlı bir artan, bir düşen dolar kuru dolayısı ile Bitcoin yatırımcılarının da bu fırsatı kripto paralar üstünden bir pozitif yönde kazanç sürecine dönüştürmek istediği bilinmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir