Türkiye’nin İlk Bitcoin Cinayetinde Sanıklara Adeta Ceza Yağdı

Şükrü Mert Ersoy (23) 2017 senesinde hesabındaki kripto paraları almak isteyen arkadaşları tarafınca boğularak öldürülmüştü. Türkiye’nin ilk Bitcoin cinayeti olarak tarihe not düşülen davada karar varıldı. Sanıklardan M.A, M.Y, FB ve S.Y’ye kasten adam öldürme suçundan yaşam boyu ve nitelikli yağma suçundan ise 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Şükrü Mert Ersoy, annesiyle birlikte yaşamış olduğu Antalya’nın Serik ilçesinde otomobilinde boğularak öldürülmüştü. Güvenlik güçleri Serik kent merkezine yaptıkları operasyonda 5 kişiyi kasten adam öldürme suçundan yakalamıştı.

Berat isteyen sanıklar, yargılamanın kasten değil kastı aşan bir halde yapılması gerektirme ettiğini savundu. Ek olarak sanıklar, Ersoy’un bilgisayarının tekrardan bilir kişi tarafınca incelenmesini ve yeni bir adli tıp raporu alınmasını talep etti. Bir tek mahkeme, sanıkların bu isteklerinin yargılamaya bir yenilik katmayacağını belirterek reddetti.

Şükrü Mert Ersoy’un babası Turgut Ersoy’un avukatı “Küçük bir ihtimal gideni geri getirmez yalnız 17 aylık mücadelemiz nihayet son buldu ve suçlular cezalandırıldı” dedi.

Ek olarak ilkin dövülen sonrasında da boğularak öldürülen Şükrü Mert Ersoy’un cinayetin planlayıcısı M.A ile olan fotoğrafını toplumsal medya hesabında kapak fotoğrafı yapmış olduğu ortaya çıktı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.