Türkiye’nin kripto parası Nexpara geliyor

Venezuela tarafınca üretilen kripto para sonrası öteki ülkeler harekete geçmişti. Türkiye’de bu alanda dünyaya eşdeğer olarak ilerlemek ve kendi yerli kripto parasını üretmek için harekete geçmiş olacak ki, yeni nesil kripto paramızın adının ve iyi mi olacağının belirlendiği ortaya çıktı.

Nexpara olarak adlandırılacak olan kripto para herhangi bir halde üretilemeyecek ve bu sayede yüksek enerji tüketimlerinin önüne geçilecek. Bir tek 80 milyon olarak üretilecek olduğu belirtilen Nexpara, bu sayede devamlı değişen satış sayıları ile beraber daha çok kıymet kazanacak.

Ethereum Yapısında, ATM’den Alınıp Satılabilecek

Nexpara’nın altyapı olarak birebir Ethereum ile aynı olduğu ifade ediliyor. ATM üstünden alınıp satılabilecek olan Türkiye’nin yerli kripto parası, 7/24 alım-satım işlemlerine açık olacağından her an kıymet kazanabilecek şekilde karşımıza çıkacak. ATM cihazları ve ATM kartının Haziran 2018’in ortalarına doğru çıkacak olduğu belirtilirken, ilk etapta üretilecek olan Nexpara‘ya ilginin yüksek olması planlanıyor. Daha sonrasında ise yerli kripto paranın kazanç durumuna bakılırsa yatırımcıların ilgi göstermeye ve taraflarını yerli kripto paraya çevirebilecekleri tahmin edilmekte.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.