Twitter @Bitcoin Hesabını Kapattı

Twitter tarafınca alınan bir karar sonrasında daha ilkin yine askıya alınan @bitcoin hesabı bugün yine kapatıldı. Kullanıcılara bir süredir hizmet veren sadece son dönemde Bitcoin Cash aldırmaya yönelik haberler gösteren hesabın kapatılması yönünde karar verildi. Alınan bu kararın arkasında Twitter yönetiminin olduğu bilinirken, bu karar sonucunda averaj olarak 800 bini aşkın takipçi sayısına haiz hesabın kapatılması kullanıcılar tarafınca negatif olarak karşılandı.

Twitter Niçin Hesapları Kapatıyor?

Twitter tarafının hesapları kapatmasının arkasında yatan sebep ise devamlı olarak hesaplar üstünden Bitcoin almaya yönlendirmesi ve son dönemde @bitcoin hesabından bu tür ifadelerin sık sık kullanılması gösteriliyor.

Bununla beraber bu süreçten sonrasında kripto para reklamlarına esasen izin vermeyecek bulunduğunu açıklayan toplumsal medya devinin bu tür Bitcoin alımına yönelik yayınlar icra eden hesapları kapatmaya devam edecek oldığu söylenebilir. Zira devamlı olarak aynı hesapların kapatılmayacak olduğu bilinse de gelecek süreçte bazı değişik hesapların da kapatılacak olduğu söylenebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.