Twitter: Kripto Paralar ve Bitcoin Reklamlarını Yasakladık

Twitter yönetiminden meydana getirilen son izahat ile beraber tüm kripto para reklamlarının yasaklandığı açıklandı. Dünya devi Twitter, son almış olduğu bu sonucu geçtiğimiz haftalardan beridir ortaya atılmasına karşın açıklamamıştı. Google, Hollanda, Feysbuk, Cenup Kore tarafınca alınan engelleme kararlarının arkasından Twitter tarafının Bitcoin’i engellemesi ile beraber krizin derinliği ise bir nebze daha açıldı.

Dünyanın en büyük ve en güvenilir haber ajansı Reuters tarafınca ”son dakika” kodu ile duyurulan haberde Twitter yönetiminin kripto paraların tamamı ile beraber Bitcoin reklamlarına yasak getirmiş olduğu, sadece bu yasaktan kripto para haberlerinin yer almış olduğu hesapların etkilenmediği, yalnız reklamlar mevzusunda engelleme yapıldığı açıklandı.

Niçin Engelledikleri Bilinmiyor

Twitter, Google, Feysbuk ve daha birçok web sitesinin kripto para reklamlarını niçin dolayı engellediği hemen hemen daha tam net olarak hiçbir şirket tarafınca açıklanmış değil. Firmalar para kazanmaya yönelik bir adım olmamasına ve finansal bir adım olmasına karşın kripto paraları engelleme isteğinin arkasında ABD’nin yatıyor olabileceği düşünülüyor. Zira Başkan Trump yönetimi web mevzusunda oldukça meşhur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.