Twitter’da #Bitcoin hashtag’inin kullanımı tüm zamanların en düşük seviyesinde

Twitter’da #Bitcoin hashtag’inin kullanımı son birkaç ay içinde mühim seviyede azaldı. Araştırma verilerine gore istatistikler bugün tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Unfolded (@cryptounfolded) adlı Twitter hesabı #Bitcoin hashtag’ini kullanan tweetlerin sayısının kaydedilen en düşük seviyeye gerilediğini bildirdi. #Bitcoin hashtag’inin kullanımı 2014 yılından beri kaydedilen en düşük seviyede.

“Kripto Para Topluluğu” tesirini kaybediyor olabilir

Bazıları bu durumun “Crypto Twitter” denilen topluluğun tesirini kaybettiğini gösterdiğini iddia ediyor.  Kripto para yatırımcısı FilbFilb (@filbfilb) adlı Twitter hesabının da belirtildiği suretiyle, artık kimse #Bitcoin hashtag’ini kullanmıyor. Bundan dolayı, veriler Crypto Twitter’ın kan kaybetmeye başladığını gösteriyor.

Twitter, bilhassa kripto paralar için piyasa duyarlılığını ölçmede bir vasıta olarak sıkça kullanılıyor. Sadece, Twitter verileri piyasa döngülerini değerlendirmede başarısız bir vasıta olduğu kanıtlandı, bu sebeple Twitter’daki hashtag kullanım oranlarındaki hareketlilikler piysasa için gecikmeli bir gösterge şeklinde görünüyor. Genel olarak, kripto para birimiyle ilgili Twitter etkinliğindeki bir artış, çoğu zaman daha evvelinde değil de büyük piyasa dalgalanmalarından sonrasında geliyor.

#Bitcoin kullanımını arttırmalıyız

Sadece tüm bunlara karşın #Bitcoin hashtag’inin Twitter’daki varlığını artırma zamanı geldi. Sonuçta, kripto para piyasasına yeni giriş meydana getiren Twitter kullanıcılarının en fazlaca kullandığı metriklerdeen biri de hashtag’ler.  Bundan dolayı piyasa veerilerini ne kadar doğru yansıttığına bakılmaksızın #Bitcoin hashtag’inin tüm toplumsal medya platformlarında kullanımını arttırmalıyız.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.