UBS CEO’su: Blockchain Maliyetleri Düşürecek

UBS CEO’su, Blockchain teknolojisinin finansal hizmet sektöründe maliyetleri düşürmede etkili olacak bulunduğunu deklare etti. Blockchain teknolojisinin maliyetleri düşürmek adına büyük ehemmiyet taşıdığını belirten UBS Grubu CEO’su Sergio Ermotti, blockchain teknolojisinin bu aşamada olmasa bile gelecek yıllarda daha atkfi olarak kullanılmasının finansal hizmet sektöründe maliyetleri düşürmede mühim bir etken olacağını doğruladı.

“Sektörümüz, brüt kar marjları açısından baskı altında olmaya kuşkusuz devamlı olarak devam edecektir. Kuşkusuz, ilgili kalabilmenin tek yolu, yalnız ana para açısından, ürünler açısından, haiz olduğunuz insanların niteliği bakımından kuvvetli kalabilmek ve olabilmektir. Müşterilerinize doğru fiyat tavsiyelerinde bulunan ve doğru şekilde fiyatlandırmanın dışına çıkmayın.”

Blockchain Maliyeti Azaltacak

Maliyetlerin daha çok azalması adına bugün dünyada birçok şirket blockchain teknolojisinin son durumu ve neleri bununla beraber getirebilecek olduğu konusunu araştırıyor. Hemen hemen bu araştırmalar tam anlamı ile netice vermezken, sık sık yeni teknolojiler tecrübe etmek ve standart kağıt üstüne kurulu olan seviye yerine hızla gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya eğilimi olan büyük firmalar ve holdinglerin blockchain teknolojisi ile oldukca daha rahat nefes alabilecek oldukları tahmin ediliyor.

Dünyada merkez bankaları ve Çin hükümetinin dahi yakından ilgilenilmiş olduğu bu hızla gelişen teknolojinin başarı göstermiş olması durumunda birçok ülkede bakanlıklar tarafınca dahi kullanılması gündeme gelebilecek. Türkiye’de hemen hemen blockchain teknolojisini deneyen yada denemeye eğilimli olan büyük tüm ortaklık yada şirket bulunmazken gelecekte Sabancı, Koç Grubu tarafınca bu teknolojilerin güvenilirliği kanıtlanması durumunda kullanılabilecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.