UEFA, Ethereum Blockchain’ini Kullanarak Euro 2020 Biletlerini Tokenize Edecek

Ethereum mobil cüzdanı AlphaWallet, 20.000 VIP UEFA Euro 2020 biletini tokenize edeceklerini deklare etti. AlphaWallet CEO’su CEO’su Victor Zhang, Digital Journal’a verdiği röportajda söz mevzusu gelişmeyi duyurdu.

UEFA Ethereum’u Kullanacak

Gelecek yılki UEFA Euro 2020 Turnuvası’nda VIP bilet sahipleri AlphaWallet tarafınca sunulan Blockchain teknolojisini kullanacaklar. Tokenizasyon platformu Ethereum blok zinciri kullanılarak geliştirildi.

Victor Zhang ilk aşamanın Rusya’daki 2018 FIFA Dünya Kupası esnasında kontrol edildiğini belirtti. Bu süre zarfında Blockchain şirketi, biletleme mevzusundaki düzenlemeler ve sahtekarlık şeklinde en büyük sorunlara çözüm getirdi.

Victor, AlphaWallet’in Ekim ayında UEFA’nın resmi Satış Temsilcisi Shankai ile bir ortaklık kurduklarını doğruladı ve UEFA’nın Blockchain teknolojisini kullanarak +20.000 resmi VIP bileti tokenize etmelerine izni verdiğini söylemiş oldu.

AlphaWallet, FIFA Dünya Kupası 2018 esnasında Shankai ile başarı göstermiş bir tecrübe yaşadı ve etkinlik biletlerinin hususi satış acentesi haline geldi. Shankai ek olarak platformun güvenliğinin Ethereum blok zincirinin güvenliği kadar yüksek bulunduğunu söylemiş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.