Ukrayna: Kripto Para Düzenlemeleri Düşünmüyoruz

Kripto paralar ile ilgili olarak Ukrayna’dan meydana getirilen açıklamada hemen hemen bu adımda kripto para düzenlemeleri düşünülmediği, kripto para düzenlemeleri mevzusunda her türlü lüzumlu seyretme ve önlemlerin alındığını belirterek madencilik alanında denetim halletmeye gerek duymadıklarını deklare etti. Ukrayna Hususi İletişim ve Data Koruma Departmanı, bünyesinden meydana getirilen açıklamada madencilik alanında denetimlere gerek görülmediği belirtilirken, ülkede madencilik yapılmasının önünde bir engel getirmeyi de düşünmedikleri bilgisine yer verildi.

Mevzuya yakın kaynaklar pek fazla izahat yapmazken, kripto paralar ile ilgili ve madencilik ile ilgili meydana getirilen bu açıklamalar ülke vatandaşlarını rahatlattı. Bir süredir Kırım dolayısı ile esasen problemler yaşayan Ukrayna halkının kripto para madenciliği mevzusunda fazla ilgisi var denilemez sadece ilgisinin asla olmadığını ifade etmekte doğru bir söz olmayacaktır.

Madencilik Yapanlar Rahat Nefes Aldı

Ukrayna Hususi İletişim ve Data Koruma Departmanı yönetimince meydana getirilen izahat sonrasında Ukrayna’da madencilik yapanlar rahat bir nefes alırken ülkede bugünden itibaren daha çok madencilik alanında gelişme olması planlanıyor. Madencilik mevzusunda daha çok gelişmenin yanında ülkede kripto paralarında her yıl daha çok gelişmesinin önünde bir engel olmadığından dolayı artmasına kati gözüyle bakılmakta.

Ukrayna ve Rusya içinde yaşanmış olan çatışma ortamı, NATO ve ABD yönetiminin Ukrayna’yı korumak için her türlü önlemi almış olmasına karşın Ukrayna halkının %1 oranı kısmının güvence için kripto para yatırımlarına öteki Ukrayna vatandaşlarına oranla daha çok ilgi gösterdikleri biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.