Ukrayna’da Madencilik Yapan Polisler Yakalandı

Ukrayna’da yaşanmış olan vaka devlet kurumlarında memurlar tarafınca parasız elektrik ile kaçak madencilik yapılabildiğini ortaya çıkaran gelişme olarak yayınlandı. Tüm dünyada fena düşünceli memurlar ve fena adımlar atan, rüşvet alan memurlar bulunurken aynı şekilde Türkiye’de de bilinmedik bazı memurların görevlerini ve konumlarını kötüye kullanabildiği malum bir gerçek. Ukrayna’da yaşanmış olan vaka ise bir nebze memurların devletin parasız olarak verdiği polis merkezi enerjisinin madencilik amacı ile kullanılması oldu.

Bir grup polisin madencilik yapmak için polis merkezinde madencilik cihazlarını kurmuş oldukları, daha sonrasında bu cihazları 7 gün 24 saat süresince durmaksızın çalıştırarak muhteşem enerji tüketimi yapmalarına sebep olduğu açıklandı.

Enerji Suçlaması

Polislerin tespit edilmesinin derhal peşinden harekete geçen Ukrayna Savcılığı ise mevzu ile ilgili soruşturma başlatıldığını, bir grup polisin enerji hırsızlığı suçlamasından yargılanacak bulunduğunu deklare etti. Polislerin bugüne dek ne kadarlık bir enerji tükettikleri ve polis teşkilatına ne benzer biçimde zarar verdikleri mevzusunda araştırmalar devam ederken bu tür olayların yaşanmasının önüne geçmek adına önlemler alınması gerektiği bilgisi paylaşıldı.

Ukrayna’da Rusya faktörü büyük bir etken olarak görülürken Kırım’ın ihlak edilmesi ve bununla beraber ülkede yaşanmış olan bazı fena olayların son dönemde artması dolayısı ile polislere oldukça büyük vazife ve sorumluluklar düşerken, bazı polislerin görevlerini bu şekilde kötüye kullanımı son aşama tepki çekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.