Ünlü Analist BTC $3.000 Altına Düşmez Dedi ve Litecoin’in Sonunu Getirecek Seviyeyi Açıkladı

Popüler analist Tone Vays, trendi her ne kadar sert olursa olsun Bitcoin’in 3.000 doların altına düşmesinin mümkün olamayacağını, sadece Litecoin’in bu şekilde bir senaryoda dibin dibini keşfedeceğine inandığını belirtti.

Bitcoin maksimalisti bunu paylaşmış olduğu tweet’le yineledi ve fiyatı 20 doların altına düştüğünde insanların Litecoin madenciliği yapmayacağını iddia etti. Tone Vays, yeni bir dip kontrol edildiğinde insanların LTC’yi kullanmak istemeyeceğini kaydetti.

#Bitcoin ve #Shitcoin’lerin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ikinci yıldönümündeyiz. Sadece Bitcoin’in tekrardan son birkaç senenin en düşük seviyelerine(<3 bin $) gerileyeceğine inanmıyorum. Ben altcoin’lerin son olarak yılların en düşük seviyelerine gerileyeceğine inanıyorum. Bu şekilde bir durumda 20 doların altına düştüğünde kim Litecoin madenciliği meydana getirecek?

Haberimizin hazırlandığı sırada son 24 saat içinde  %5 kıymet kaybeden Litecoin 36 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin ise  son 24 saat içinde tehlikeli sonuç destek noktası olarak kabul edilen 6.500 dolar seviyesine dokundu.

Altcoin eleştirmeni Tone Vays “Bitcoin altınsa Litecoin gümüştür” söylemi üstünden Litecoin’e yüklenmeye devam ediyor. Twitter hesabı üstünden bir münakaşaya katılan Tone, BitcoinTalk’ta 2013 senesinde meydana getirilen bir ekran görüntüsünü paylaşarak Litecoin’in aldatmaca üstüne kurulu olduğu iddialarını yineledi.

Charlie Lee ise Tone Vays’in iddialarına yanıt vererek, Litecoin’in son 8 senelik işlem hacminin 500 milyar dolar bulunduğunu söylemiş oldu. Litecoin’in geliştiricisi Charlie Lee’nin Vays’e verdiği cevap şu şekilde:

Ben Litecoin’i devamlı para olarak kullanırım. Sırf Pepsi’yi asla içiyorum diye bu Pepsi’nin bir aldatmaca olduğu anlamına gelmez. Ve aynı şekilde, Litecoin bir aldatmaca değil. ”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.