Ünlü Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatı 6 Bin Doların Altına Gerileyebilir

22 Kasım’da süratli bir düşüşe süregelen Bitcoin herhangi bir geri dönüş emaresi göstermeden birkaç destek bölgesini birden kırdı. Bitcoin şu anda ise ortalama 8 senedir mevcut olan logaritmik destek hattına yaklaşıyor.

Düşüşün Ardında Çin Mi Var?

Bu düşüşün, kripto paralarla ilgili daha çok düzenleme girişiminde bulunan Çin’den gelen negatif haberlerden de etkilendiği bir gerçek. Son meydana getirilen duyurularda ek olarak Çin hükümetinin kripto paraları değil de Blockchain’i desteklediği bir kez daha doğrulandı. Daha spesifik olarak, Çin, 2017 yılındaki görüşlerinde hiçbir değişim olmadığını resmen gösterdi.

Kripto para analisti @CryptoWelson, Bitcoin’de 6000 dolarlık destek alanına girildiğini belirtti. Bu destek gerçekte fiyatı tersine mi çevirecek yoksa aşağı düşmeye devam mı edeceğiz? Daha yakından bakalım ve karar verelim.

#Bitcoin 2019’da dibe vurmak için hazır görünüyor. Daha önceki çağrılarımda (10k üstü) tartıştığım direnci reddettikten sonrasında, piyasaların fazlaca fazla düştüğünü gördük. Şimdi güvendiğim 6K desteğine giriyoruz! Bir sonraki boğa koşusu için Bitcoin biriktirdiğinizden güvenli olun.

Bitcoin’in Hacmi

Hacim profiline baktığımızda, Bitcoin’deki işlemlerin büyük çoğunluğunun 6500 dolar civarında gerçekleştiğini görüyoruz. Bu durum 2018 yılının Mayıs ve Ekim ayları içinde Bitcoin fiyatı 3.200 dolara gerilemeden ilkin de yaşanmıştı.

Logaritmik Destek

Ek olarak, Bitcoin’de logaritmik destek hattına bakabilir ve benzer bir destek seviyesi bulabiliriz. Destek hattı 2011’de başlıyor. Bitcoin’in logaritmik desteğe birçok kez tepki verdiğini görebiliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.