Ünlü Analiste Göre Altcoin Rallisi Yaklaşıyor!

Kripto para sektörünün mühim analistlerinden olan Nicholas Merten, çekmiş olduğu bir YouTube videosunda ‘demirbaş’ altcoinler olarak da anlatılan EthereumLitecoin ve Ripple’da ciddi yükseliş beklentileri bulunduğunu söylemiş oldu.

İndikatörler Altcoin Rallisine İşaret Ediyor

Merten, mevcut Bitcoin dominasyon oranlarının düşebileceğini iddia ederken, altcoin projelerinde de bu şekilde büyük bir artış yaşanabileceğini sözlerine ekledi. Merten, bilhassa Ethereum ve Litecoin özelinde ciddi bir yükseliş beklentisine haiz bulunduğunu belirtti. Bilinmiş olduğu benzer biçimde koronavirüs pandemisi ile beraber Bitcoin 3800 dolara kadar inerken, aynı vakit aralığında Ethereum fiyatı da 106 dolara kadar düşmüştü. Oradan sonrasında öteki büyük kripto para birimleri benzer biçimde, toparlanma yaşayan Ethereum, şu anda 230 doların derhal altında işlem görüyor.

Merten, grafiğe bakıldığında Ethereum için durumun son aşama parlak bulunduğunu ifade ederken, sınırı olan satış aktivitesine de dikkat çekti. Ethereum özelinde sürece bakıldığında, bununla beraber DeFi mevzusuna da değinmek doğru olabilir. Bilinmiş olduğu benzer biçimde son birkaç aydır Bitcoin yatay bir seyir gösterirken, DeFi projelerinde büyük artışlar yaşanmıştı. Hatta o şekilde ki, DeFi kontratlarında kilitlenen günlük ETH miktarı, günlük üretilen ETH miktarının 4 katına kadar çıkmıştı.

Bir başka altcoin olan Litecoin’e de değinen Merten, LTC’nin önümüzdeki dönemde Bitcoin’e karşı dört kat kıymet kazanabileceğini söylemiş oldu. Sektörün en büyük altcoin projeleri içinde yer edinen Litecoin, 2017 yılındaki boğa piyasasında 300 doların da üstüne çıkmıştı. Sadece o dönemden sonrasında öteki birçok kripto para benzer biçimde derin bir düşüş yaşayan LTC, yatırımcılarını üzmüştü. Merten’e bakılırsa önümüzdeki dönemde Litecoin özelinde yeni bir yükseliş kapıda olabilir.

Merten’in işaret etmiş olduğu bir öteki durum da görece minik hacimli altcoin projelerinde yaşanabilecek ihtimaller içinde artışlar. Bilinmiş olduğu benzer biçimde THETA, TFUEL ve ZIL benzer biçimde projeler, kısa süre ilkin büyük artışlar yakalamıştı. Merten, bu durumun önümüzdeki dönemde de devam edebileceğini düşünüyor.

Başarı göstermiş analist, küçük bir konsolidasyon ya da geri çekilme periyodundan sonrasında Kyber Network (KNC), Ren (REN), Aave (LEND), Basic Attention Token (BAT), Kava (KAVA) ve RLC (RLC) benzer biçimde projelerde mühim artışlar yakalanabileceği fikrinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.