Ünlü Ekonomiste Göre Bitcoin’in Gerçek Değeri Ne?

Uzmanlar, ekonomistler ve hatta eleştirmenler her geçen gün Bitcoin’e ilişkin yeni fiyat tahminlerinde bulunuyor. Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin (BTC) bazılarına göre 1 milyon dolara ulaşacakken bazılarına göre ise 0 dolara gerileyecek.

Kripto para topluluğunun baş belası John McAfee Bitcoin’in gelecek günlerde tekrardan ciddi bir yükselişe geçeceğini iddia etse de, Max Keiser’e nazaran McAfee’nin iddia etmiş olduğu durumun tam tersi yaşanacak. Keiser bilhassa geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan CFTC’nin kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’e yönelik soruşturma başlatmış olduğu iddialarının peşinden Bitcoin’in gerçek değerinin birazcık daha gerilediğini düşündüğünü deklare etti.

BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes ile gerçekleştirdiği röportajda platformdaki en oldukca kullanılan kaldıracın 20x olduğu bilgisini edinen Keiser elindeki bu veriyi kısa sürede yaşanmış olan para çekimleri ile birleştirdi ve  Bitcoin’in gerçek değerinin 8.800 olar ile 9.300 dolar içinde bulunduğunu tezine vardı. Peki siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Bitcoin’in gerçek kıymeti 8 bin dolar olabilir mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.