Ünlü yatırımcıdan Bitcoin yorumu

Miller Value Partners fonu kurucusu Bill Miller, bu yıl içinde aniden popüler hale gelmeye süregelen Bitcoin ile ilgili yabancı bir kanalda röportaj verdi. Bitcoin ile ilgili kendisine sorulan sorulara tek tek cevap veren Miller, gelecekte kripto paraların hangi seviyede olacağını ve iyi mi seviyeye yükselecek olduğu sorusuna verdiği cevap ile beklenmedik tahminde bulunmuş oldu.

Miller, geçmişte demiryolu, basımevi, web ve tren şeklinde teknolojilerde olduğundan ayrımsız bir ilerleme izlediğini, sadece bunu başarıya ulaşmış olarak ilerlemesinin kripto paralar için oldukça büyük öneme haiz bulunduğunu deklare etti. ABD’da ve dünyada birçok  kişinin Bitcoin hakkında ”balon” düşünceleri bulunduğunu açıkladı.

%50 Yatırımı Bitcoin Üstüne Kurulu

Fon bünyesinde olan servetinin %50 şeklinde bir kısmını bir süre ilkin Bitcoin’e yatırmayı yeğleyen Miller, Aralık 2017’de Bitcoin’e parasını yatırdığında kendisine birçok negatif yorum geldiğini, sadece Bitcoin’in oldukça başarıya ulaşmış seviyelere çıktığının, gelecekte daha yüksek seviyelere çıkmasını beklediğini belirtti. ABD’de kripto paralara ilgi bir taraftan artarken, bir taraftan ise ”balon” olduğu öne sürülen sebebi ile yatırım yapmayan milyonlarca yatırımcı bulunuyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.