Uyarı: 150 Milyon Dolarlık Tether (USDT) Basıldı, Yeni Gelişme Ne Anlama Geliyor?

Whale Allert adlı Twitter hesabından meydana getirilen bir paylaşıma gore, Tether Treasury azca ilkin 150 milyon dolarlık Tether (USDT) bastı.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, bu Tether’in hemen hemen dağıtılmadığını söylemiş oldu. Ardoino, Twitter’daki paylaşıma süratli bir halde yanıt vererek, basılan USDT’lerin gelecekteki talepleri yerine getirmek için kullanılmak suretiyle gömü cüzdanında bekletileceğini belirtti.. Bu izahat, USDT’nin hemen hemen piyasada olmadığını sadece  talebin ortaya çıkması durumunda her an piyasaya sürebileceği anlamına geliyor.

Whale Allert’in uyarısının peşinden kripto para topluluğu, yeni basılan 150 milyon dolarlık Tether’ın Bitcoin ve altcoin’lere’e akacağı fikri yüzünden oldukca heyecanlandı. Sadece, şu anda durum bu şekilde değil, USDT nasılmış olmasına karşın hemen hemen piyasaya sürülmeyecek.

Talebin Tether fiyatını 1 doların üstüne çıkarması durumunda yeni Tether basılıyor. Yeni USDT’ler en kısa sürede piyasaya girecek ve Tether’ın fiyatını 1 dolara sabitleyecek. Daha çok insanoğlunun Bitcoin ve altcoin satın almaya başlaması ve fiyat istikrarının sağlanması için gelecek günlerde basılan Tether’ların piyasaya sürülmesi umut ediliyor.

Tether hem de, piyasalar düşmeye başladığında ve oldukca sayıda yatırımcı hızla düşmekte olan bir piyasada istikrarlı bir zemin bulmak için Tether’e kaçtığında basılıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.