Uyarı: Bu Cüzdanı Kullanan Bir Yatırımcının 70 Bin Doları Güvenlik Açığı Nedeniyle Çalındı

Kripto para topluluğu borsaların hack’lenmesiyle doğan problemlerle sık sık karşı karşıya kalıyor. Şimdi ise bir Coinomi cüzdan kullanıcısı $70.000 değerinde kripto paralarının çalındığını bildirdi. Reddit’te yaşamış olduğu kaybı duyuran mağdur kullanıcı, hırsızlığın cüzdandaki muhtemelen, farkedilmeyen yada kasten oraya yerleştirilen bir güvenlik açığından kaynaklandığını iddia ediyor.

Coinomi’deki güvenlik açığı, cüzdandaki kripto paraların çekilmesine yol açan hususi anahtarın kaybolmasına sebebiyet verdi. Bahsi geçen hırsızlığa kurban olan Warith Al Maawali şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

Coinomi cüzdanındaki bir güvenlik açığı sebebiyle 60-70 bin dolarlık kripto para yatırımın çalındı. Bu mevzuyu buradan her insana açık bir halde paylaşıyorum bundan dolayı yaptığım tüm girişimlere karşın Coinomi bu vakada mesuliyet almayı reddetti.

 

Bu tür durumların yaşanmasına engel olmak için birçok cüzdan açık kaynaklı olarak yayımlanır. Böylece bu biçim hataların meydana gelmesi önlenir. Sadece Coinomi, 2018 senesinde açık kaynaklı olmaktan çıktı. Maawali bu nedenden dolayı birçok Coinomi kullanıcısının fonlarını kaybettiğini öne sürdü.

Mawali Coinomi’den bir satın alan temsilcisiyle iletişime geçti ve çalınan fonların geri iadesi mevzusunda anlaştı. Fakat Mawali, anlaşmaya karşın Coinomi’nin fonların geri iadesini reddettiğini iddia ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.