Valencia’da Blockchain teknolojisi kullanılacak

İspanya’nın Valencia kentinde bulunan limanda Blockchain teknolojisinin kullanılması mevzusunda bazı kararlar alındı. Bu karara gore Valencia limanında gelecekte ispatlanması ve güvenilirliği kanıtlanması durumunda kullanılabilecek olan tüm alanlarda Blockchain teknolojisinin kullanılması mevzusunda anlaşmaya varıldı.

Valencia limanında Blockchain teknolojisi kullanımına yönelik olarak alınan bu kararın ne vakit gerçek olacağı mevzusunda hemen hemen daha kati karara varılmadığı ve kısa süre sonrasında bununla ilgili çalışmaların devam etmesi sonucunda limanda Blockchain teknolojisinin etken olarak kullanılmasına geçilebilecek olduğu açıklaması yapılmış oldu.

Türkiye’de deneyebilir

Türkiye’ninde gelecekte bu teknolojiyi denizcilik alanında kullanabilecek olduğu, bu hızla gelişen teknolojinin Türkiye için bir tek sahil kesimlerinde değil, denizcilik alanının tamamında kullanarak daha çok veri kaydı tutabilmesi ve daha çok problemi tek bir hızla gelişen teknolojinin kullanılması ile çözülebilecek hale getirebileceği tahmin ediliyor.

Avrupa ve ABD’de Blockchain teknolojisi oldukça yoğun ilgi görüyor ve devletler bu hızla gelişen teknolojinin iyi mi çalıştığını idrak etmek için hala daha detaylı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Türkiye’de benzer olarak TÜBİTAK ve öteki kurumları ile Blockchain teknolojisini yakından araştırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.