Veganlar Kendi Para Birimlerini Geliştirdi: VeganCoin!

Etin yanı sıra yağ, bal, süt ve yoğurt benzer biçimde hiçbir hayvansal gıdayı tüketmeyen veganlar kendi kripto para birimlerini geliştirerek VeganCoin’i duyurdu.

Hiçbir merkezi sisteme bağlı olmayan VeganNation adlı topluluk, sanal evren üstünden kullanıcılara yiyecek tarifi paylaşma, içerik oluşturma, vegan besin satın alma ve toplantılara katılma imkânı sunacak. Bu toplulukta ise yalnızca VeganCoin kullanılacak. Hizmet ve mal satın alırken bu kripto para birimi geçer akçe sayılacak.

Dünyada 300 milyon vegan var

Kripto para biriminin geliştiricisi VeganNation‘a nazaran dünya genelinde toplam 300 milyon vegan var. Bu, ABD’nin nüfusuna denk bir sayı. Yeni geliştirilen VeganCoin’le amaçlanan ise veganların bir araya gelip kendi internasyonal ekosistemlerini oluşturmasını sağlamak.

VeganNation’un kurucusu ve CEO‘su Isaac Thomas, iki senedir vegan olarak hayatına devam ediyor. Kurmaya çalmış olduğu platform ile vegan yaşam tarzının daha kolay erişilebilir ve sürdürülebilir olmasını hedefleyen Thomas, “Internasyonal vegan topluluğunun desteğe ihtiyacı var. Ikimiz de VeganNation projesiyle insanlara bir şeyleri değiştirebilme fırsatı sunmak istiyoruz” dedi.

ICO bu ayın sonunda

Mayıs ayından itibaren VeganNation’un yiyecek tarifi paylaşma ve içerik oluşturma platformu hayata geçirilecek. VeganCoin’in resmî ICO arzı ise Mart ayının sonunda gerçekleştirilecek. Akabinde “Geçişlik” isminde olan dijital cüzdanlar da VeganCoin alanların kullanımına sunulacak.

İyi bir düşünce benzer biçimde duran VeganCoin’in piyasada ne denli ilgi göreceğini ise vakit gösterecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.