Venezuela kripto paralar için Merkez Bankası kuruyor

Venezuela yöneticileri kripto paralar için Anayasa’da yapılacak bir değişiklik aşamasının sonuna geldiklerini ve kısa bir vakit dilimi sonrasında kripto paralar ile ilgili bir merkez bankası kurmakta karar verildiğini deklare etti. Anonim olarak kurulacak merkez bankasının amacının kripto paraların tek bir yerde toplanması ve bu havuz içinden kullanılabilmesi ve tek bir anonim banka üstünden tüm kripto para işlemlerinin yapılabilmesini sağlayacak olduğu açıklandı.

Ülkede kripto paraların kullanımı günden güne daha yaygın hale gelirken, Başkan Maduro, kripto paralar hakkında ülkenin geleceğinin kurtulması adına büyük ehemmiyet taşıdığını ve bu önemin yanında ABD ve öteki ülkelerin yaptırımlarına minimum seviyede maruz kalmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Venezuela kripto paralar mevzusunda kendinden güvenli

Venezuela yöneticilerinin kripto paralar mevzusunda kendilerinden güvenli oldukları ve bu yönde ülkenin aslına bakarsan batmış olan ekonomisinde yeni çareler aradıkları açıkça ifade edilirken, halk ise yaşanmış olan kıtlık ve su sorunları ile beraber sıhhat sorunlarının çözülmesi icap ettiğini ve yönetimin değişmesi icap ettiğini belirtiyor. Dolmuş sürücüsü Maduro ise yönetimi bırakmamak için her yolu deniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.