Venezuela Pasaport Alımları İçin BTC Ödemelerinin Artık Devre Dışı Bırakıldığını Bildirdi

Venezuela’nın SAIME olarak malum Kimlik, Göç ve Yabancılar İdari Servisi, kısa sürede yurt haricinde yaşayan Venezüella vatandaşlarının geçişlik başvuruları için Bitcoin’i (BTC) kabul etmeye başlamıştı. Sadece bugün itibariyle, yetkililer yeni ödeme yöntemini resmi bir izahat yapmadan dönem dışı bıraktı.

İnsanlar toplumsal medya vasıtasıyla SAIME’ın web sitesinin bu ödeme türünün “geçici olarak hizmet dışı bulunduğunu” belirttiğini bildirdi.

SAIME’dan Hemen hemen Resmi Bir Cevap Yok

SAIME yetkilileri, yurtdışında yaşayan Venezuelalılar için Bitcoin ödemelerinin ekleneceğini resmi olarak açıklamadı yada ödeme yönteminin kalıcı olarak kaldırıldığını doğrulamadı.

Yetkililer, Twitter vasıtasıyla belirsiz bir izahat yaptılar. Ülkede yaşayan Venezüellalılar hala Blockchain tabanlı Petro ile geçişlik başvuruları için ödeme yapabilirler.

ABD Merkezli Kredi Kartı Franchise’ları Venezuela’da İş Yapamıyor

Visa, Mastercard ve American Express şeklinde kredi kartları başlangıçta alternatif ödeme seçenekleri olarak ortaya çıktı. ABD’nin Nicolás Maduro rejimine karşı yaptırımları, Visa şeklinde şirketlerin Venezuela’da iş yapmasını engelledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.