Venezuela Vatandaşları Bitcoin Patlaması Yaşattı

Venezuelalı kimseler kripto para hayatına fazlası ile yoğun ilgi göstermeye devam ediyorlar. Ülkede diktatör rejimin hakim olması ve ABD’nin yaptırımları sonucunda hareket edemez hale gelmesi dolayısı ile maddi olarak ülkede paranın kıymeti eksi seviyelere düşerken, kripto paralara olan ilgi de gün be gün mecburi olarak artış yaşadı. Ülkede vatandaşların kripto para almasındaki amaç ellerinde bulunan paranın kıymet kaybı yaşasa bile Bitcoin yatırımında daha azca kıymet kaybı yaşaması hali ile paralarının değerinin minimum seviyede düşmesi ve kazanç ihtimalinin daha çok olması yayınlandı.

Kripto para varlıkları ile ilgili olarak ülkede bu yıl içinde toplamda neredeyse %200 oranına varan alım artışları yaşandığı, rahat bir dolmuş sürücüsü olan Nicolas Maduro’nun yeniden hile ve hurda ile devlet başkanı seçilmesinin arkasından Venezuela vatandaşlarının paralarının güvenliğinden kaygı ederek Bitcoin almayı sürdükleri istatistik verilere yansıdı.

Diktatör Rejime Karşı Ne Yapsalar Olmuyor

Ülkede diktatör Maduro rejimi ülkede tüm varlıkların yok olmasına sebep olmasına karşın elinde bulunan yetkiler ve hileler ile yeniden başkan seçilirken askeri darbeler dahi Maduro rejimi tarafınca atlatılmış durumda. ABD’nin ise Venezuela rejimine karşı askeri seçenekleri değerlendirdiği, tüm seçeneklerin masada olduğu belirtilerek bu mevzuda kısa sürede adımlar atılabilecek olması durumunun ülkede Bitcoin’e ilgiyi daha çok arttırdığı belirtilmekte.

  • Maduro hükümetinin yönetimi bir tek Nicolas Maduro tarafınca yönetim ediliyor ve tek bir kararname ile ülkede istenildiği şekilde hareket edilebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.