Vitalik Buterin, Saldırılardan Korunmak İstiyor

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, konuşma esnasında yapmış olduğu açıklamaları ile beraber kripto paraların korunması adına yeni önlemler alınması icap ettiğini deklare etti. Yatırımcıların siber saldırılardan korunması adına güvenlik mevzularında daha süratli adımlar atılmasını isteyen Buterin, bu sayede yatırımcın sayısının da hızla artabilecek olduğuna dikkat çekti.

Buterin, ”ümit ederim ki tamamen bilgisiz ve beceriksiz bir geliştirici tarafınca yazılan bir hack dolayısı ile milyarlarca dolarlık kayıplar yaşanmaz” ifadelerini paylaştı. Geçtiğimiz günlerde toplumsal medya hesabından isyan eden ve kendisinin hiçbir şekilde parasız Ethereum yada Bitcoin dağıtmadığını açıklayan Buterin, tüm sayfasında ”Ethereum armağan etmiyorum” yazılarına yer vermişti.

Dikkat Çekici Açıklamalar

Buterin tarafınca meydana getirilen bu açıklamaların kripto para dünyası adına ehemmiyet taşımış olduğu malum bir gerçek. Asya ülkeleri başta olmak suretiyle Şimal Kore tarafınca onlarca Bitcoin‘in hacklendiğinin iddia edilmiş olduğu şu günlerde, siber hücum olaylarının artması ve geçtiğimiz gün Binance üstünde yaşanmış olan vaka sonrasında kripto paraların sunucular üstünde ne kadar güvenli saklanabilecek olduğu tartışmaları ortaya atılmıştı. Binance şeklinde dev borsaların dahi saldırılara karşı savunmasız olabildiği, buna karşı önlemler alınması gerektiği oldukca açık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.