Vitalik Buterin’in Annesi Bakın Ne İş Yapıyormuş

Kripto para topluluğunun en popüler isimlerinden Vitalik Buterin, en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’un geliştiricisi ve Ethereum Vakfı’nın kurucusu konumunda.

Vitalik Buterin’in anası Natalia Ameline ise kar amacı gütmeyen eğitsel bir platform olan CryptoChicks’in kurucu ortakları içinde içeriyor. Dünyanın dört bir yanında Blockchain teknolojisi okur yazarlık programları sunan Ameline, aslen Buterin’in aneesi olmaktan oldukca daha fazlası.

CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Ameline, CryptoChicks vesilesiyle bugüne dek Pakistan’dan Toronto’ya 600’ü aşkın öğrenciye ve genç geliştiriciye eğitim verdiklerini belirtti. Eski kocası Dmitry Buterin’in girişimi Blockgeeks ile birlikte çalışan CryptoChicks, Bitcoin’den akıllı sözleşmelere kadar birçok mevzuda eğitim veriyor. Hanımefendilerin Blockchain ve kripto para sektöründeki yerine dikkat çeken Ameline şunları kaydetti:

Biz bir eğitim kurumuyuz, politik amaç güden bir kurum değiliz. Hanımefendilerin ve gençlerin kendi seçimlerini yapabilmeleri için onlara maksimum fırsatı sunmayı hedefliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir