WaBi (WABI) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

WaBi (WABI) Nedir?

WaBi, Walmai platformunda satın alımları kolaylaştıran daha genç kripto para sınıflarından biridir. Sahteciliği önleme teknolojisi ile orijinal ve düzmece ürünleri filtreler ve düzmece ürünleri platformda satılamaz hale getirir. Bu kripto para, herhangi bir ekosistemi düzmece ürünlerden kurtarma iddiası sebebiyle ilgi kazanıyor.

WaBi: Temel Bilgiler

WaBi, Walimai’nin sahtecilikle savaşım sistemini ve sadakat programını destekleyen açık bir platformdur.

WaBi kripto para birimi, WABI sembolü ile gösterilir. Toplam arzı 99,2 milyon WABI’dir.

Walimai’nin korunan mallar ekosisteminde bir değişiklik birimi olarak kullanılır.

WaBi’nin ICO’su 28 Temmuz’da başladı. Ana ICO, 28 Kasım 2017’de 0.25 USD / token fiyatıyla piyasaya sürüldü.

WaBi, tüketiciler tarafınca Walmai etiketli ürünler için ödeme yapmak, hususi indirimlerden, iyileştirilmiş teslimat koşullarından ve her satın alımda bonus WaBi’den yararlanmak için kullanılabilir. Sahteciliği önleme teknolojileri ve hizmetleri için temel olarak Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) ve Yakın Alan İletişimini (NFC) kullanacaktır.

WaBi Geliştirme

WaBi Project, büyük faaliyetleri Çin’de gerçekleşen Singapur merkezli bir şirkettir. Çin’in kripto düzenleme normlarına uymak için operasyonlarında hususi hükümler koydu.

WaBi, Alex Busarov & Yaz Belinskiy tarafınca kuruldu. Çin pazarı, ürün tasarımı, blok zinciri, onay / kimlik doğrulama teknolojileri ve FMCG mevzusunda uzmanlığa haiz uzman bir mühendislik ve satış-pazarlama ekibine haizdir. Walmai’yi taban seviyesinde genişletmek ve WaBi tokenlerinin küresel ölçekte kullanımını teşvik etmek için sağlam bir yol haritası çıkardı.

WaBi Teknolojisi

Bir Walimai etiketi, tedarik zinciri süresince belirlenmiş bir “menşe noktasından” geçen tüm malların üstüne yapıştırılır. Bu etiket, şifrelenmiş benzersiz bir kimlik, dinamik kod ve coğrafi veriler içeren buluttaki dijital temsiliyle ürünü birbirine bağlar.

Tüketiciler, Walmai Uygulamasındaki etiketi tarayarak bu verileri inceleyebilir ve arkasından bulutta depolanan dijital nesneler grubu, her insana açık bir doğrulama için gönderilir. Bu doğrulamanın neticeleri ondan sonra tüketiciye gösterilir. Bu, onlar tarafınca ürünün gerçekliğini doğrulamak ve öteki ilgili detayları almak için kullanılabilir.

WaBi Blockchain, blok zincirinde coğrafi damgalama ve yaratıcıları tarafınca bile değiştirilemeyen dağıtılmış kayıt doğrulaması yöntemiyle güvenli bir ürün doğrulama yöntemi sağlar. Tüketici taramalarından elde edilmiş bilgiler dijital durumlarına bakılırsa doğrulanır. Bu doğrulamadan sonrasında dinamik kod değiştirilir ve arkasından kullanıcıdan herhangi bir etiket klonlamaya karşı koruma sağlamak için 2 eşleşme istenir.

Bu 2 şekilde yapılır: Kullananların coğrafi konum verileri eşleşmezse, kimlik doğrulama başarısız olur. Bilgisayar korsanları, piyasaya çıktıktan sonrasında düzmece nesneler satmaya çalışırlarsa, birkaç kopya çıkarırlar. Bununla beraber, WaBi, öteki eşleştirme girişimlerini geçersiz kılan ve dolayısıyla malı satılamaz kılan bir sahtecilikten derhal sonrasında partinin geri kalanını senkronize etmez.

WaBi Özellikleri

WaBi platformu, fizyolojik öğeler ve bunların dijital temsilleri içinde güvenli bağlantılar oluşturarak dijital ve fizyolojik nesneleri devamlı olarak senkronize eder. Bu, süt tozu, ilaç, alkol ve kozmetik benzer biçimde ürünleri hem fizyolojik hem de dijital olarak korur.

Walimai, ürünün ambalajı açıldığında yada düzmece bulunulduğunda etiketi kırarak ürünleri korur. Dijital koruma, mikro ve makro düzeyde güvence altına alınarak verilmektedir. Mikro düzeyde Walmai, etiketleri sahteciliğe karşı ayrı ayrı korur ve makro düzeyde yetkisiz kurcalamayı yasaklar.

Walimai etiketi, üretici tarafınca ürünlerin tüm nezaret zincirini seyretmek için kullanılır. Bu onlara ürünlerin dağıtımı ve dolaşımı üstünde denetim sağlar.

Walmai, sistemin güncellenmediği için tüketicilerin ürünü taramadığı bir senaryodan kaçınmak için oylama paradoksuna karşı koyar. Bu, satıcılar vesilesiyle sadakat puanı olarak kullanılabilecek WaBi tokenleri ile ödüllendirilerek Walimai etiketini taramaya teşvik edilerek yapılır.

WaBi (WABI) Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

WaBi Satın Alma

WaBi kripto paraları, Walimai etiketleri ile korunan otantik günlük kullanım ürünlerini satın almak için kullanılabilir.Bitcoin, Litecoin ve Ethereum ile satın alınabilir. WaBi, EtherDelta, Binance, Forkdelta ve IDEX benzer biçimde borsalarda işlem yapmak için kullanılabilir. Sadece bu kadar oldukça seçenekle karşı karşıya kaldığınızda işlemleriniz için en iyi fiyatı almak zor olabilir.

WaBi Depolama

WaBi bir ERC-20 tokendır, kısaca depolama için herhangi bir Ethereum cüzdanı tarafınca desteklenir.

Aşağıdaki cüzdanlardan herhangi birinde saklanabilir:

– MyEtherWallet

– Coinomi

– MetaMask

Trezor ve Ledger benzer biçimde donanım cüzdanları da WaBi’yi iyi gizleme amacına hizmet eder.

WaBi Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

WaBi, öteki birçok kripto para biriminden benzersiz kılan oldukça sayıda öne çıkan özelliğe haizdir;

  • WaBi, bir kıymet deposu (Bitcoin benzer biçimde) yada bir tür dünya bilgisayarı (Ethereum benzer biçimde) olmayı hedeflemediği mevzusunda net. Buradaki amaç, düzmece malları yansılamak etmek ve tüketici ürünlerinde orijinalliği sağlamak için bir vasıta olarak hareket etmek.
  • WaBi, birden fazla kategori ve coğrafi konumda tüketici ürünleri (bilhassa bebek maması ürünleri benzer biçimde kırılgan ürünler) için benzersiz bir güvenlik kanalı görevi görür.
  • Tüm Walmai ürünleri, alıcının konumuna bakılmaksızın ürünün orijinalliğinin bir garantisi olarak Walimai etiketine haizdir ve bundan dolayı omni-kanal görevi görür.
  • Öteki blok zinciri hizmetlerinden değişik olarak WaBi, üreticinin ürün dağıtımını ve dolaşımını denetim etmesine ve taramasına olanak tanıyan Walmai etiketleri vesilesiyle dağıtıcılar tarafınca bölgeler içinde yasadışı tahkim uygulamalarını denetim eder.

WaBi’ye Yatırım Yapmalı Mısınız?

Perakendecilerin düzmece ürünleri ortadan kaldırması için artan talep, Walmai’ye geniş bir topluluk tabanı sağlıyor. Daha çok bebek mağazası, süre içinde oluşturduğu itimat sebebiyle Walmai etiketleriyle ürünler satmaya başladı. Bu, WaBi’nin işlem hacmini daha da canlandırabilir ve uzun solukta boğa koşusu için zorlayabilir.

Platform, devamlı sahtecileri cezbeden yüksek marjlı ürün kategorilerini hedefliyor. Bu şekilde bir hareket zekice görünüyor. Bu durum Walmai’nin teknolojisine olan talebi artırabilir ve bununla beraber süratli bir büyümeye de yol açabilir. Bundan dolayı, bu para biriminin uzun solukta iyi bir potansiyele haiz olduğu görünebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.