Washington kripto paralara önlem almakta ısrarcı davranabilir

Washington yönetiminin kripto paralara karşı daha sert önlemler alabilecek olduğu ve bu önlemlerin 31 Temmuz 2018 tarihinde gösterilen ABD Gömü Bakanlığı raporunda da bir kez daha gündemde geldiği açıklandı. Kripto paralar mevzusunda aslına bakarsanız hali hazırda bir ekip yeniliklere ileriyi düşünerek ılımlı davranan ABD yönetimi, ihtimaller içinde yasal sorunlara karşı iyi mi davranılabilecek bulunduğunu ve ihtimaller içinde kripto para vakalarında iyi mi karar verilmesi gerektiği benzeri mevzularda lüzumlu her türlü adımı atabilecek güce haiz olduklarının mesajını onlarca defa vermişti.

ABD yönetiminin bu kararlarının arkasında hem dünya ekonomisini yöneten ülke olması, hem tüm ülkelere ekonomik olarak öncü olması yatarken, yatırımcıları korumak ve ihtimaller içinde kara para aklama vakalarından kaçınmak adına yeni yasalar oluşturacak bulunduğunun mesajını vermişti.

ABD önlemler almak mevzusunda ısrar eden

ABD’nin kripto paralar mevzusunda kati kararlar almak mevzusunda ısrar eden olmasının bir öteki sebebi de ihtimaller içinde kripto para mevzularında zarar görmemek ve dünyanın en varlıklı vatandaşlarının bulunmuş olduğu ülkede ekonomiye en küçük bir zarar gelmesini önleyerek kripto paralaran daha çok vergi ve benzeri mevzularda kazanç elde edebilmek yönünde. Zira ülkede kripto paralara ilgi duyan yurttaş sayısı bir fazlaca fazla.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.