Washington yönetimi kripto paralar üzerine strateji geliştiriyor

ABD başsavcı yardımcısı Rod Rosenstein, iddiasına gore Washington yönetimi son dönemde tüm hükümetlerin gündeminde olan kripto paralar ile ilgili olarak yeni strateji geliştirmeye başladı. Meydana getirilen emek harcamalar ve düzenlemeler sonrasında ihtimaller içinde sorunların engellenmesi ve güvenliğin sağlanarak, kripto paraların ABD tarafınca izlenebilir hale gelmesini sağlayacak adımlar atılması beklenirken, ABD başsavcı yardımcısı Rod Rosenstein, bu mevzuda açıklama yapmadı.

Açıklamalarında hükümetin bu yönde atacak olduğu adımların önemli bulunduğunu belirten Rosenstein, ”siber suçlar birimi” adı altında yeni bölümlerin kurulduğunu, bu bölümlerin ise her türlü siber soruna müdahale edebilecek güçte bulunduğunu deklare etti.

Çözebilecek Tek Devlet: ABD

Kripto para ile ilgili güvenlik sorunlarını çözebilecek dünyada tek güç olarak tanınan ABD, bu mevzuda atacak olan stratejik adımlar ile dolar ile BTC alımını dahi yasaklayabilecek güce haiz durumda. Hem de AB ile yakın ilişkileri olan ABD’nin gerekirse Euro ile kripto para alımını bile yasaklayacak kadar ileri gidebileceği, kripto para piyasasını yerle bir edecek gücün bir tek şu aşamada ABD’nin elinde olduğu biliniyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.